reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi elektrikli SUV konseptini gösterdi [Video]

Mitsubishi yeni elektrikli konsept SUV modelini Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Keskin ve sportif hatlarıyla dikkat çeken Mitsubishi eX Concept, iç mekanında barındırdığı teknolojik özellikleriyle göz dolduruyor.

eX, geleneksel bilgi eğlence ekranı yerine bu sistemi artırılmış gerçeklikle donattığı ön cama yansıtıyor. Navigasyon uyarıları ve trafik bilgileri bu camdan takip ediliyor. Böylece sürücünün gözü de yoldan ayrılmamış oluyor. Mitsubishi bunun yanında otomobile aynı zamanda bilgi ekranı da eklemiş. Doğrudan otomobille bağlantılı olmayan bu sistem, daha ziyade akıllı telefon kullanıcıları için düşünülmüş. Kullanıcıların sürekli telefonlarını kontrol etmeleri yerine, temel bildirimleri bu ekrandan almaları düşünülmüş.

mitsu_concept_02_03
Fark edeceğiniz üzere otomobilde yan aynalar ve dikiz aynası bulunmuyor. Bunun yerine kamera sistemi kullanan Mitsubishi, dikiz aynası görevini bilgi ekranının altındaki küçük ekrana, yan ayna görevini ise gösterge panelinde bulunan ekrana atamış.

Dört tekerlekten de çekişli ikiz motora sahip olan eX Consept, “yüksek kapasiteli” pili sayesinde 400 kilometre yol kat edebiliyor. Otomobilin seri üretime ne zaman geçeceği henüz belli değil.

VİDEO