reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Gelecekten geldi; yeni Mitsubishi Mi-Tech konsept

2019 Tokyo Otomobil Fuarı’nda, fütüristik tasarımı ve ilgi çeken güç ünitesi ile karşımıza çıkan Mitsubishi Mi-Tech konsept tanıtıldı.

Otomobil dünyasının uzun süredir beklediği 2019 Tokyo Otomobil Fuarı tüm hızıyla devam ediyor. Markaların en yeni modelleri ve birbirinden farklı konsept çalışmalarının bulunduğu fuarda Japon üretici Mitsubishi de oldukça iddialı çalışmalara sahip. Mi-Tech adı verilen özel üretim bir model etkinliğe adeta damga vurdu. Markanın yetkilileri, Mi-Tech’in ardında geleceğin buggy’sini yaratmak gibi bir hedeflerinin olduğu söylüyor. Model aynı zamanda Mitsubishi’nin yeni tasarım dili olan Dynamic Shield’in de son örneği olma özelliğini taşıyor. T harfini andıran ön yapısı ile heybetli görünün model “buggy” kavramında çok da uzaklaşmamış. Arka farlara baktığımızda ise adeta ön farların devamı niteliğinde çizgisel bir yapı bizleri karşılıyor. Modelin dış tasarımı kadar iç tasarımı da oldukça fütüristik. Neredeyse bütün tuşlardan arındırılan kokpit tasarımı, minimalist düzenin bir parçası olarak anlamlandırılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alkol ile çalışan Mitsubishi motoru

Aracın içinde sürüşe ait detayları görebileceğiniz herhangi bir ekran veya eğlence sistemi bulunmuyor. Japon üretici bunun yerine kullanıcılarına artırılmış sanal gerçeklik teknolojilerini kullanma imkanı sunuyor. Gelen bilgilere göre konsolun hemen üzerinde yer alan alanlara parmağınızı götürdüğünüzde, gerekli bilgiler head-up display’e benzer bir sistem ile ön cama yansıtılacak. Bu teknolojiler sizi şaşırttıysa modelin motorundan bahsedene kadar bekleyin. Mi-Tech içten yanmalı motorları bir kenara bırakarak karışık bir gaz tribünü sistemini kullanıma almış. Kerosen veya alkol ile çalışabilen bu motorun teknik detayları açıklanmasa da oldukça güçlü olduğu söyleniyor. Seri üretime alınması planlanmayan modelde denenen bazı teknolojilerin 2022 yılında hayata geçeceği söyleniyor.

İlginizi çekebilir

2020 Mitsubishi PAJERO SPORT