reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars hayranlarını korkutan Obi-Wan Kenobi sorunu

Disney+’ın Star Wars hayranlarını korkutan Obi-Wan Kenobi sorunu

The Mandalorian 2. sezon heyecanla beklenirken Star Wars hayranlarının aynı coşkuyla beklediği Obi-Wan Kenobi dizisiyle ilgili dedikodular korkutuyor.

Disney+’ın The Mandalorian ile gönlünü kazandığı Star Wars hayranları uzun zamandır Obi-Wan Kenobi dizisini bekliyor. İlk başta film olması beklenen proje geçtiğimiz aylarda dizi olarak açıklanmış ve Ewan McGregor’ın role döneceği de müjdelenmişti. Haliyle hayranların sabırsızlığı hiç olmadığı kadar arttı. Ağustos ayında çekimleri başlaması beklenen dizinin çekimleri ise ne yazık ki ileri bir tarihe atılmış durumda. Collider özel haberinde yaratıcı süreçteki fikir ayrılıkları yüzünden dizinin şimdilik ertelendiğini kaydetmişti. McGregor ise yaptığı son açıklamada durumun yansıtıldığı kadar dramatik olmadığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Obi-Wan Kenobi çekimleri Ocak 2021’e ertelendi

Şimdilerde Birds of Prey’in basın tanıtımlarında boy gösteren Ewan McGregor, yaptığı açıklamada yaratıcı süreçte bir fikir ayrılığı olmadığını kaydediyor. “İnternette yansıtıldığı kadar dramatik bir durum yok.” diyen McGregor, çekimlerin Ağustos 2020’den Ocak 2021’e ertelendiğini kaydediyor. “Senaryo çok iyi. Yazılanların yüzde 90’ını gördüm ve gerçekten beğendim. Tüm bu ‘yaratıcı süreçteki fikir ayrılığı’ saçmalığı doğru değil. Diziyi erteledik. Star Wars: The Rise of Skywalker yayınlandıktan sonra herkesin senaryoya bakacak daha fazla zamanı oldu ve üzerinde biraz daha çalışmak istediklerine karar verdiler.” diyen McGregor, yaratılan panik havasını da bu sözlerle önlemeye çalışıyor.

McGregor aynı zamanda bu ertelemenin izleyiciyi etkilemeyeceğini çünkü muhtemelen dizinin çıkış tarihinde bir değişiklik olmayacağını kaydediyor. Obi-Wan Kenobi dizisinin toplamda 6 bölüm sunması bekleniyordu. Kulislerdeki dedikodular senaryonun yeniden şekillenmesinin ardından sezonun 4 bölüme düşebileceğini işaret ediyor. The Mandalorian dizisinin 8 bölüme sahip olduğunu da hatırlatalım. McGregor şimdilik böyle bir şey duymadığını dile getiriyor. Dizinin net yayın tarihinin belli olmadığını kaydedelim.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 için Netflix’in Türkiye ajandası