reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID Buzz

Volkswagen ID Buzz, Obi-Wan Kenobi projesiyle harmanlandı

Disney+ için hayata geçirilen Obi-Wan Kenobi projesine özel olarak geliştirilen Volkswagen ID Buzz versiyonları meraklılarının dikkatini çekecek.

Merakla beklenen modeli ID Buzz için sipariş sürecini geçtiğimiz hafta içerisinde başlayan Volkswagen, ikonik tasarım çizgilerini beraberinde getiren modeliyle pazarda ön çıkmak istiyor. Aracın tanıtım sürecinde ünlü oyuncu Ewan McGregor ile karşımıza çıkkan marka, süreci bambaşka boyuta taşıyarak bizi Star Wars evrenine götürüyor. Disney+ için hayata geçirilen Obi-Wan Kenobi dizi serisi için Volkswagen ID Buzz üzerinden iki farklı versiyonla karşımıza çıkan ekip, binek ve ticari olmak üzere her iki gövde tipini kullanmayı tercih ediyor. Renkleriyle birlikte karanlık ve aydınlık tarafı temsil eden versiyonlarda, 21 inçlik jant setlerinin de tamamen özel olarak tasarlandığını görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID Buzz teknik özellikleri

Volkswagen’in diğer modellerinden de tanıdığımız MEB platformu üzerine inşa edilen ID. Buzz, konfor tarafında önemli altyapı dinamikleri taşıyor. Önde ve arkada bağımsız süspansiyon mimarisiyle tercih edilebilen araçta, aktif şasi kontrolü de sunulan destekler arasında olacak. ID. Buzz aynı zamanda bu platform üzerine inşa edilmiş en büyük araç konumunda. Batarya tarafına baktığımızda ise 77 kWh’lik en üst paket karşımıza çıkıyor. Bu batarya ile birlikte arka aksa entegre edilmiş tek motorlu kombinasyon üzerinden 201 beygirlik güç ve 310 Nm’lik tork değerleri kullanıcıları bekliyor. ID. Buzz’ın menzil tarafında ise 400-425 kilometre aralığında deneyim sunduğunu söylemek mümkün. 170 kW’a kadar hızlı şarj desteğinin sunulduğu batarya, böyle bir kaynak üzerinden 30 dakikada yüzde 5’ten yüzde 80 doluluk seviyesine getirilebilecek. Almanya’da sipariş alımların başlayan Volkswagen ID. Buzz ailesinin ilk teslimatları önümüzdeki sonbahar ile başlayacak.