reklamı kapat

POPÜLER

Obi-Wan Kenobi Star Wars

Obi-Wan Kenobi filmi bekleyen Star Wars hayranlarına kötü haber

Star Wars hayranlarının uzun zamandır beklediği Obi-Wan Kenobi filmi ve diğer tüm “solo” hikayeler için üzücü bir haber geldi.

Başta Obi-Wan Kenobi olmak üzere Star Wars hayranları yeni karakter filmleri için bekleyişe geçmişti. Hatta Obi-Wan Kenobi filmi için “sızdırılmış” bir içerik olduğu iddiası dahi bulunuyordu. Öte yandan hayranların favori karakterlerinden Boba Fett’in kendi filmi de müjdelenirken, evrenin vizyon macerası yavaş yavaş genişleyeceği için hayli heyecanlanmıştık. Ancak görünen o ki bu filmlere yakın zamanda kavuşamayacağız. Bunların ana sebebi ise Solo filminin vizyondaki başarısızlığı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ana seriye odaklanılıyor

Collider‘ın özel haberine göre, seri tüm odağını Episode IX ve onu takip edecek yeni üçlemeye verecek. Karakter filmlerininse şimdilik askıya alındığı belirtiliyor. Bu da bizi kocaman bir belirsizliğe sürüklüyor. Kenobi filminin geleceğini de tehlikeye atıyor.

Lucasfilm’in ikinci “yan filmi” olan Solo, 339,5 milyon global geliriyle, hedeflenilenin çok altında kalmış durumda. Üstelik Han Solo gibi popüler bir karakterin geçmişini işlemesine rağmen… Hal böyle olunca bir “hasar kontrol” işine girişen ekip, şimdilik getirisi garanti ana seriye odaklanmayı daha mantıklı bulmuş gibi görünüyor. Ancak belki de daha en başında bir Han Solo filmini değil de hayranların ısrarla istediği Kenobi filmini çekmeliydiler…

İlgili video

Solo fragmanı