reklamı kapat

POPÜLER

Honda

Honda elektrik geleceği için heyecan yaratan patent görselleri

Performans odaklı modelinin konseptinin ardından seri üretime taşınması, tamamen elektrikli Honda ürün gamı için hareketli günlerin başlangıcı anlamına gelebilir.

Honda ve elektrik denildiği zaman şu günlerde aklımıza kompakt modeli E‘den başka bir şey gelmiyor olabilir. Şehir içi kullanımı hedef alan bu şirin modelinde retro tasarım çizgisiyle fütüristik kokpit yapısını bir araya getiren markanın şimdiden önemli bir sempati kazandığını söyleyebiliriz. Gelecek planlamalarına baktığımızda ise bunun sadece bir başlangıç olduğunu unutmamak gerekiyor. Honda cephesinin bu alandaki ikinci önemli hamlesi olmasını beklediğimiz otomobilin daha çok performans niteliği barındırması çok şaşırtıcı olmayacak. Otomobil üzerindeki temel fikir ise 2017 yılında tanıtımı gerçekleştirilen konsept Sports EV. Tasarım dili bazında E ile benzer felsefede olduğunu fazlasıya hissettiren modelin seri üretime geçiş süreciyle ilgili önemli bir aşama şu sıralar gündemde. Patent görsellerininse bilinmezlik gizemine cevap vermesi umuluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Sports EV bilinmezliği devam ediyor

Auto Week kaynaklı olarak servis edilen ve dış basında da önemli oranda yer bulan görsellerin Japonya Patent Merkezi onaylı olduğunu söyleyebiliriz. Şu aşamada daha sade bir yapı üzerinden karşımıza çıksa da, otomobilin konsept versiyonla büyük oranda benzerlik göstereceği çok net bir şekilde kendisini hissettiriyor. Ön ve bölümde uygulanan bazı değişiklikler ise karakterin biraz daha agresifliğe yakınlaştırılma çabası içerisinde olunduğuna işaret. Aradan geçen iki yılın ardından modelle ilgili hala herhangi bir teknik detay paylaşmayan Honda, seri üretimle ilgili de sessizliğini koruyor. Beklentiler ise aracın 2021‘e kadar kendisini göstereceği yönünde.

İlgili video

Sports EV tanıtım filmi