reklamı kapat

POPÜLER

John Wick Continental

John Wick dizisi Continental’den ilk detaylar

John Wick evreni yakında yeni bir dizi ile genişleyecek. Üçüncü filmde hakkında daha fazla bilgi edindiğimiz Continental, televizyon ekranlarında boy gösterecek.

John Wick evrenini genişletecek olan The Continental dizisini aslında uzun zaman önce duymuştuk. Ancak bilgiler ne yazık ki bu duyumla sınırlı kalmıştı. Bir dizinin geleceği müjdelenmiş ve Continental’in çalışma mekanizmasını, iç yüzünü ve yeni suikastçıları bizimle buluşturması beklenen dizi sessizliğe gömülmüştü. Hatırlamayanlar için kısa bir hatırlatma yapalım; Continental, John Wick evreninde suikastçıların “kayıtlı” olduğu bir otel zinciri. Güvenli bölge olan Continental’lerde üyeleri öldürmek yasak. Wick, ikinci filmde Continental’in sınırları içinde birini öldürmüş ve üyelikten atılmıştı. Üçüncü filmde ise Continental’in temellerini, işleyişini ve arkasındaki “örgütü” öğrenmiştik. Şimdi diziyle bu biraz daha açılmak isteniyor. Ama ne zaman?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

John Wick 4 gelmeden Continental gelmeyecek

Keanu Reeves’in baş yapımcılığını üstlendiği yeni dizi John Wick’i merkezine oturtmuyor. Bu bilgi aslında daha önce de açıklanmıştı. John Wick’in karakter olarak “ara sıra” görünebileceği yapılan açıklamalar arasındaydı. Dizinin ise yeni bir suikastçı tanıtacağını öğrendik. Böylece filmle paralel ancak filmin çok içinde olmayan bir yapım izleyeceğiz. Lionsgate’in sahibi olduğu Starz kanalı için çekilen dizinin ise John Wick 4’ten önce gelmesi beklenmiyor. Starz CEO’su Jeffrey Hirsch, filmin diziden daha önce yayınlanacağını tahmin ediyor.

Hirsch “Bu tahminimi dizideki ilerlememize göre yapıyorum. Filmin tarihi zaten açıklandı. Biz dizide hala erken geliştirme aşamasındayız. Bu yüzden muhtemelen dizi, film sonrası yayınlanır.” diyerek durumu açıklıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Continental’in konusu ne olacak?

Dizi, film serisinden ayrı bir çizgide durmak için midir bilemiyoruz, geçmişe odaklanacak. Hirsch, net bir zaman dilimi vermiyor ancak serinin “çok öncesinde” geçebileceğini söylüyor. Otelin nasıl John Wick’in dönemindeki haline dönüştüğünü izleyebiliriz. Ancak ipucu ne yazık ki verilmiyor. Bu noktada bir detay kafaları karıştırıyor.

Keanu Reeves’in daha önce dizide “konuk oyuncu” olarak yer alabileceği açıklanmıştı. Şimdi ise Hirsch aktörün dönüp dönmeyeceği konusunda “Bu iyi bir soru ama bunu cevaplamayacağım.” diyor. Dizi çok geçmişte geçecekse ilk sezonlarda Keanu Reeves’i görme ihtimalimiz olduğunu pek sanmıyoruz. Ancak hikaye John Wick’in Baba Yaga dönemleriyle ilk John Wick filmi arasındaki zaman dilimini işleyecekse, işte o zaman kahramanımızı görebiliriz gibi. Hatta belki Wick’in Jardani Jovonovich olarak anıldığı dönemlerde dahi geçiyor olabilir! O dönemlere ait detayları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz. Dördüncü filmin 21 Mayıs 2021‘de yayınlanacağını hatırlatalım. Yani diziyi en erken 2021’in ilk yarısından sonra izleyebileceğiz.

İlginizi çekebilir

Üçüncü filmin fragmanı