reklamı kapat

POPÜLER

Western Digital G-DRIVE G-SPEED
Western Digital G-DRIVE G-SPEED

G-DRIVE Pro SSD

Western Digital G-DRIVE G-SPEED

G-DRIVE Mobile Pro SSD

Western Digital G-DRIVE G-SPEED

G-SPEED Shuttle SSD

Western Digital’den fiyatları görülmeye değer yeni SSD modelleri

Depolama dünyasının büyük oyuncusu Western Digital, NAB 2018 kapsamında G-DRIVE Mobile Pro,  G-DRIVE Pro ve son olarak G-SPEED Shuttle SSD ailesini tanıttı. Fiyatları gerçekten yüksek olan modeller, bun karşın yüksek performans vadediyor.

Advertisement

Şirketin yeni SSD modelleri direkt olarak profesyonelleri hedef alıyor. Bu noktada da ilk olarak G-DRIVE Mobile Pro karşımıza çıkıyor. Thunderbolt 3 portuyla 2800 MB/s transfer hızına çıkabilen “taşınabilir” sürücü, bu sayede tam 8K çözünürlükte video düzenlemeye izin veriyor. Özel tasarım yapısıyla ısınmayan ve darbelere dayanabilen ürün, 500 GB ve 1 TB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneğine sahip. Fiyatlar ise 500 GB için 660 dolar, 1 TB içinse 1.050 dolar seviyesinde. Western Digital tarafından tanıtılan diğer bir model ise G-DRIVE Pro. Sabit kullanıma yönelik ürün, yine Thunderbolt 3 portuyla 2800 MB/s transfer hızına çıkabiliyor. Bünyesinde bir Thunderbolt 3 portu daha yer alan sürücü, bu sayede birden fazla versiyonla bir araya getirilebiliyor. Ürünün fiyat depolama değerleri ise şu şekilde karşımıza çıkıyor: 960 GB, 1.92 TB, 3.84 TB, 7.68 TB depolama ve sırasıyla 1.400, 2.100 dolar, 4.100 dolar ve 7.600 dolar fiyat etiketleri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Western Digital G-DRIVE G-SPEED

G-DRIVE Pro SSD

Western Digital G-DRIVE G-SPEED

G-DRIVE Mobile Pro SSD

Bir de Western Digital G-SPEED Shuttle SSD var

Firmanın NAB 2018‘e getirdiği son ürünü, bünyesinde sekiz adet SSD sürücü taşıyabilen bir depolama üssü. Bu sürücüleri RAID 5 yapılandırmasında çalıştırabilen ürün, en iyisinin de iyisi isteyen profesyonelleri mutlu edecek gibi duruyor. Aynı zamanda RAID 0, 1, 5, 10 ve 50 şeklinde de çalıştırılabilen sürücü, 8 TB ve 16 TB depolama olmak üzere iki farklı depolama sunuyor. 8 TB için 5.100 dolar, 16 TB içinse tam 7.600 dolar ödenmesi gerekiyor. Bu sistem de iki adet Thunderbolt 3 üzerine kuruluyor ve 2800 MB/s transfer hızına çıkabiliyor.

İlgili Video

İlginç taşınabilir SSD birimi