reklamı kapat

POPÜLER

SanDisk Desk Drive

Western Digital’den 8 TB’lık masaüstü SSD: SanDisk Desk Drive

Western Digital, bugüne kadarki en yüksek kapasiteye sahip SanDisk Desk Drive SSD modelini görücüye çıkardı. 8 TB‘lık depolama kapasitesine sahip olan masaüstü sürücü yüksek çözünürlüklü fotoğrafların, videoların ve dosyaların depolanmasına imkan tanıyor.

2024 Red Dot Tasarım Ödülünün sahibi olan Western Digital SSD, 8K video içerikler gibi en ağır dosyalar için bile 1.000 MB/saniyeye kadar okuma hızlarına ulaşıyor. Cihaz kutudan çıkan USB Type-C kablosu yardımıyla yapılacak exFAT formatlamayla, Windows veya macOS destekli cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor.

Western Dijital Tüketici Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Park konuyla ilgili şu yorumu yapıyor: ”Oluşturulan dijital içeriklerin sayısı hızla büyümeye devam ettikçe, bu içeriklerin yönetilmesine ve korunmasına yardımcı olacak yüksek performanslı ve yüksek kapasiteli depolama çözümlerine olan ihtiyaç da giderek artıyor. SSD portföyümüzü genişletmek, içerik üreticilerin yaratıcılıklarını desteklemek için ihtiyaç duydukları hız ve esnekliği sunan yedekleme çözümleri sunmada attığımız ilk adım oluyor. Önümüzdeki yıl SanDisk Desk Drive’ın kapasitesini iki katına çıkararak tek bir masaüstü SSD üzerinde 8 TB’den 16 TB’ye çıkarmayı planlıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SanDisk Desk Drive SSD modellerinin Türkiye fiyatları açıklandı mı?

Üç yıllık sınırlı garanti sunan 4 TB SanDisk Desk Drive ve 8 TB SanDisk Desk Drive modelleri, Mayıs ayı sonu itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak. Cihazların Türkiye fiyatları ise henüz duyurulmadı.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın