reklamı kapat

POPÜLER

Western Digital My Passport SSD

Şık tasarım ve güçlü performans bir arada; Western Digital My Passport SSD incelemesi

1.050 MB/saniyeye kadar  okuma ve 1.000 MB/saniyeye kadar yazma hızı sunan Western Digital My Passport SSD, kompakt gövdede hızlı bir performans sunuyor. 1 TB’lık depolama kapasitesine sahip olan SSD ile geçirdiğimiz deneyimi sizlere aktaralım.

Cep boyutunda güçlü performans sunan SanDisk Extreme Taşınabilir SSD V2 incelemesinin ardından bu kez diğer performans odaklı ve taşınabilir bir SSD modelinin sunduğu deneyimi sizlere aktarmak istiyoruz. Western Digital’in depolama çözümü My Passport SSD kompakt boyutu ve sunduğu hızlı performansla dikkat çekiyor.

Mobil cihaz kullanımının yaygınlaşması beraberinde depolama sorununu getiriyor. Akıllı telefonlarda yüksek depolama kapasitelerini görmeye başlasak da bu cihazların hem yurt dışındaki hem de Türkiye’deki  fiyatları çok yüksek seviyede. Türkiye’deki kullanıcılar mobil cihaz tercihinde bulunurken fiyattan ötürü genelde düşük hafızalı modelleri tercih ediyor. Düşük depolama kapasitesine sahip modellerde çok fazla fotoğraf ve video çekildiğinde telefonların veya tabletlerin hafızası kısa sürede dolabiliyor. Bu dosyaları güvenilir bir şekilde saklamak içinse günümüzde SSD modelleri tercih ediliyor. SSD’ler eski depolama çözümü olan HDD’lere kıyasla hem daha hızlı bir performans hem de daha güvenli bir kullanım imkanı vadediyor. Okuma ve yazma hızlarıyla fark yaratan SSD’leri artık çoğu bilgisayarda görüyoruz.