reklamı kapat

POPÜLER

casio

Güneş enerjisiyle çalışan GPS destekli saat: Casio GPR B-1000

Casio, popüler G-Shock saat ailesinin yeni üyesi GPR B-1000’i Las Vegas’ta devam eden CES Fuarı’nda sergiledi. GPS desteğiyle fark yaratan saat, tek bir şarjla 33 saate varan bir kullanım imkanı sunuyor. Saatin pili bitmesi durumunda ise saatteki dahili güneş paneli devreye girebiliyor. Casio’nun yeni satışa sunacağı saatin özellikle vahşi doğada zaman geçiren kullanıcılar tarafından tercih edileceğini söyleyebiliriz 

Güneş enerjisiyle şarj edilebilen saat, bünyesinde barındırdığı güneş paneli sayesinde kadranı sürekli çalıştırabiliyor. Saat aynı zamandadaha akıllı saat işlevleri için bir yardımcı şarj cihazı olarak kullanılabiliyor. Saat dört saat boyunca doğrudan güneş ışığı altında bırakıldığında yeni G-Shock’ta bir saate kadar GPS navigasyon özelliğini kullanmak mümkün. Kablosuz şarj istasyonu üzerinde yaklaşık 5 saatte şarj edilebilen saatin seramik malzemesinden üretildiğini ve kalınlığının 2 mm olduğunu belirtelim. -4 derece soğukta dahi çalışabilen saat bununla birlikte 200 metre yükseklikten düşmelere karşı da dayanıklı.

Casio’nun yeni G-Shock saati ne zaman satışa sunulacak?

Nisan ayında saat tutkunlarının beğenisine sunulacak Casio  GPR B-1000’in yurt dışındaki satış fiyatı ise 800 dolar olacak.