reklamı kapat

POPÜLER

El emeği göz nuru beton saat: 4th Dimension Watch [Video]

11 Ekim 2015

22 yaşında, üniversiteden yeni mezun olmuş pırıl pırıl bir genç olan Tayvanlı Sean Yu, 2005’te üniversiteden mezun olduğunda “bu hayatta sevdiğim şeyi yapmalıyım” demiş ve tasarıma duyduğu ilgiden ötürü kendi şirketini kurmuş: 22 Design Studio, beton kadranlı kol saat tasarımıyla şimdi Kickstarter’dan fon toplayarak üretime geçmeyi hedefliyor.

Şehir hayatı ve mimariden esinlendiği tasarımıyla 4th Dimension Watch’ı tasarlayan 22 Design Studio, bu kol saatinden önce daha farklı beton eşyalar da tasarlamış. Tasarımda sadeliği öne çıkarmak isteyip de malzeme kullanımında daha önce yapılmamış şeyleri denemek isteyen genç tasarımcı, kol saati fikrini ilk ortaya attığı zamandan bugüne kadar, yıllarca bu proje üzerinde çalışmış.

Mimariyi ve tasarımı bir araya getiren beton saat 4th Dimension Watch, ismiyle insanoğlunun algılayabildiği üç boyutun ötesindeki dördüncü boyut olan “zaman”a atıfta bulunuyor. Birbirinden bağımsız iki boyutu birbirine bağlayan bir merdiven tasarımına sahip saatin kadranı, 30 derecelik açılarla tamamen dairesel bir hareketle aşağı doğru inen basamakları temsil ediyor. Böylece her bir basamak bir saat dilimini meydana getiriyor.

4th Dimension Watch, Original, Urban ve Midnight olmak üzere üç farklı modelle tasarlanmış. Original modelinde beton kadran, paslanmaz çelik çerçeve ve deri kayış öne çıkarken, Urban’ın koyu gri beton kadranında gümüş akreple yelkovan bulunuyor. Onun da siyah renkli kayışı deriden üretilmiş. Midnigt’ta ise siyah kadran ve bej rengi deriş kayış bir arada.

El yapımı İtalyan derisi kayış, fırçalanmış paslanmaz çelik çerçeve, son derece dayanıklı safir kristal cam ve beton kadranlı eşsiz tasarım, saatin fiyatına elbette etki ediyor. Kickstarter‘da 20 bin dolar hedefleyerek yola çıkan 22 Design Studio’nun önünde daha 29 gün var ve şimdiden 53 bin dolardan daha fazlasını toplamayı başarmış. Hatta hedeflediği miktarı proje yayınlandıktan sonraki sekiz saat içinde tamamlamış. Proje hayata geçirilirse satış fiyatı 480 dolar olacak saati 290 dolara almak isterseniz, elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

VİDEO

YORUMLAR