reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en kötü otomobiliyle tanışın [Video]

Genelde hep en iyi, en güçlü, en konforlu ve en güvenli otomobiller dikkatimizi çeker. Peki dünyanın en kötü otomobilinin nasıl olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu sorunun cevabının neredeyse her açıdan sorunlu olan 1951 model Hoffman olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında bu otomobil neredeyse tamamının el yapımı olmasıyla gayet etkileyici ve kullanan malzemelerin kalitesi de üst seviyede. Fakat olay otomobili kullanmaya geldiğinde işin rengi değişiyor. 3 tekerlekli olan bu otomobilin motoru tam ortada yer alıyor. Yapısı nedeniyle oldukça dengesiz olan Hoffman, park halindeyken bile devrilebilecek kadar sorunlu.

Camı açmak için kemer benzeri bir mekanizmadan faydalanılıyor ve bu da camı açmayı ayrı bir sorun haline getiriyor. Vitesi sadece ileri ve geri doğru atılabilen otomobilde hangi viteste olduğunuzu anlamak ise neredeyse imkansız. Çukurlara girdiğinde sürücü için işkence aletine dönüşen Hoffman’ın aynaları ise sürücünün görmesi mümkün olmayan noktalara konumlandırılmış. Anlamsız bir şekilde yakıt deposunun girişi otomobilin içinde yer alırken yaklaşık 4,8 kilometre hıza ulaşan otomobil bu konuda da sabrın sınırlarını zorluyor. Böyle bir otomobili sürmenin nasıl bir şey olduğuna göz atmak istiyorsanız haberin görselinden test videosuna ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER