reklamı kapat

POPÜLER

Belkin yeni akıllı ev sistemini görücüye çıkardı

Birbiriyle bağlantılı cihazlar ve aksesuarlar konusunda tecrübeli olan Belkin, ev güvenliğini sağlamak amacıyla piyasaya sürülen WeMo akıllı ev sensörleri serisini yeniledi.

Eskisinden çok daha modern bir görünüme kavuşan seri, üst düzey bir güvenlik sunmayı vadediyor. Kapı ve pencere sensörü, duman sensörü, hareket sensörü, anahtar takip sensörü ve su verimlilik sensörü gibi sensörler birbirleriyle büyük bir uyum içerisinde çalışıyor. Sensörler birbirlerinin uyarılarını takip edebiliyor ve örneğin hareket sensöründe bir uyarı olduğunda bu bilgi alarm sensörüne hızlıca aktarılabiliyor. Aynı şekilde banyoda musluk açık kaldığında su verimliliğini sağlayan sensör alarm veriyor ve kullanıcıya haber verilmesi sağlanabiliyor.
wemoo
Yeni WeMo’nun yetenekleri bunlarla sınırlı değil tabii ki. Uyarı vermesinin yanı sıra bazı programlanmış aksiyonları gerçekleştirebilen sistem, pencereler kapandı zamanlarda klimayı açabiliyor ya da odaya girildiği anda ışıkları açabiliyor.
wemo2
Söz konusu sensörlerin büyük bir bölümünün 2015’in ikinci yarısında piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Fiyatların ise önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor. Öte yandan su tasarrufu sağlayan sensörün halen test aşamasında olduğu ve yıl sonunda satışa sunulacağı dile getiriliyor.

YORUMLAR