reklamı kapat

POPÜLER

iPhone kontrollü alarm sistemi

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES‘te en yeni ürünler kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor. iSmartAlarm da fuarda dikkat çeken yeni ürünlerden biri. iSmartAlarm iPhone üzerinden evinizde olan biten herşeyi uzaktan izleyebilmenize olanak tanıyor. Alarma veya bekçi köpeğine ihtiyaç duymadan iPhone’nunuzu güvenlik sistemine dönüştüren iSmartAlarm’da, kamera, hareket sensörü, kapılarda ve pencelerde kullanılacak 4 adet sensör, çocukların veya ev hayvanlarının takibi için 4 adet etiket yer alıyor.

iSmart Alarm

Sistemin içerisinde beyin görevine sahip CubeOne isimli küp tasarımlı bir cihaz bulunuyor. Sistemin tüm kontrolleri CubeOne üzerinde yapılıyor.

Kullanıcılar sistemde yer alan aparatları evlerinin gerekli gördükleri yerlerine yerleştirmesi ve ardından iSmart Alarm uygulamasını iPhone’larına indirmesi gerekiyor. App Store üzerinden sunulacak olan uygulama kullanıcıların kamera görüntülerine ulaşmasına ve sistemi açıp kapatmasına olanak tanıyor. Fon toplama platformu Indiegogo üzerinden sunulan sistemin üretime geçebilmesi için 100 bin dolar barajına ulaşması gerekiyor. Şu ana kadar toplanan meblağ ise yaklaşık 1.400 dolar. iSmart Alarm’ın 100 bin dolarlık barajı geçmesi durumunda 79 dolardan nisan ayında satışa sunulacağı belirtiliyor.

iSmart Alarm

79 dolarlık pakette 1 adet CubeOne, 1 adet kapı/pencere sensörü, 1 adet hareket sensörü, 1 adet uzaktan kontrol etiketi ve 1 adet iSmart Alarm işareti yer alıyor.

Video