reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Gelecekteki iPhone modellerinin ekranlarıyla ilgili son bilgiler

Amerika’da yeni yayınlanan bir patent başvurusu gelecekteki iPhone modelleriyle ilgili yeni bilgilerin ortaya çıkmasına katkı sağlıyor.

Akıllı telefon ve tablet ekranlarından başlayarak, Apple’ın panellerine ultrasonik teknoloji eklemeyi düşünüyor. Bu teknoloji bir akustik dokunmatik panelin üstüne çoklu katmanlar yerleştirerek gerçekleşiyor. Bu tür paneller bir yüzey boyunca ultrasonik dalgaları iletmek için dönüştürücüler kullanıyor. Daha sonra, bunlar boyut ve nesnelerin konumlarını belirleyebilen bir dizi sensör tarafından inceleniyor. Aynı zamanda, birden fazla tabakanın kullanılmasıyla, bu sensörler, uygulanmakta olan basıncı da hesaplayabiliyor. Akıllı telefon ekranlarının yanı sıra, bu teknoloji Apple Pencil’in doğruluğunu geliştirmek için de kullanılabiliyor. Bünyesinde barındırdığı sensörler sayesinde kalem kullanıcının onu nasıl kavradığını tespit edebiliyor. Bu sadece bir patent olduğu için, Apple’ın teknolojiyi cihazlarına ekleyip eklemeyeceği henüz belirsizliğini koruyor. Apple Pencil’in doğruluğu ve kullanışlılığı konusundaki genel iyileştirmelerle kalemin daha iyi bir deneyim yaşatacağını şimdiden söyleyebiliriz. Ultrasonik tabanlı teknoloji ise gelecekteki iPhone modellerinde dokunmatik algılama deneyimini geliştireceğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019’da tanıtılacak iPhone’lar ne zaman gün ışığına çıkacak?

A13 işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz yeni iPhone’ların geliştirilmiş kamera sistemiyle çok daha başarılı performans sergileyeceğini söyleyelim. Arkasında 3 adet kameraya sahip olacağı belirtilen yeni iPhone’ların 2019 yılının eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

iPhone Xs Max’in tanıtım videosu