reklamı kapat

POPÜLER

Blade Runner 2049

Filmin hikayesini devam ettirecek Blade Runner 2049 projesi

Blade Runner 2049 filmini izledikten sonra hayran kalanlardansanız müjde! Filmin hikayesini devam ettirecek yeni bir proje açıklandı.

Türkiye’de sansür skandalıyla gündeme gelse de Blade Runner 2049, izleyiciler üzerinde büyük etki bırakmıştı. Gişe hasılatı ne yazık ki hedeflediği kadar başarılı olamayan film, etkileyici bir atmosferi başarıyla sunmuştu. Filmin hikayesinin devam etmesini isteyenler içinse yeni bir proje duyuruldu. Blade Runner 2049’un hikayesi çizgi roman serisi olarak devam edecek. Titan Comics çatısı altında çıkacak olan çizgi romanın çalışmalarına başlandığı da kaydedildi. Filmin senaristi Michael Green’in de dahil olduğu projede çizgi roman yazarı Mike Johnson da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmin devamı

Çizgi roman serisi, 2017 çıkışlı filmin kaldığı yerden devam edecek. Kalp kırıcı bir sonla biten Blade Runner 2049’un devamı denildiğinde hayli iddialı bir yapımın bizi beklediğini tahmin etmek zor değil. Çizgi roman serisinin çıkış tarihi ile ilgili ise net bir bilgi şimdilik yok.

Filmi kısaca hatırlayacak olursak, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın yeni “blade runner”ı K, uzun zamandır saklı olan bir sırrı keşfeder. Bu keşfi ise onu doğrudan eski bir blade runner olan Rick Deckard’a götürür. 30 yıldır izini kaybettirmiş olan Deckard’la beraber sır perdesi de aralanır. Filmin gişe hasılatı ise globalde 259,2 milyon dolar.

İlgili video

Filmin fragmanı