reklamı kapat

POPÜLER

blade runner

Ridley Scott’ın sürpriz Blade Runner açıklaması

Etkileyici bir distopyayı izleyicilerle buluşturan Blade Runner 2049‘dan sonra seri köklerine dönmeye hazır mı dersiniz? Ridley Scott hayli ilginç açıklamalarla hayranlara göz kırpıyor.

Türkiye’de gerçekleştirilen sansür sebebiyle pek çok hayranın filmi sinemada izlememeyi tercih ettiği Blade Runner 2049, gişede dünya genelinde de ne yazık ki beklediğini alamamıştı. İlk olarak Ridley Scott’ın beyaz perdeye taşıdığı bu distopik maceranın devam filminde bayrağı yönetmen Denis Villeneuve devralmıştı. Ryan Gosling’in başrolünü oynadığı filmde Harrison Ford da eski rolünü yeniden canlandırmış, ortaya ise izleyiciyi kendine hapseden bir macera çıkmıştı. Ucu hayli açık biten ve devam filmine de müsait bir şekilde sonlanan Blade Runner 2049’un Blu-ray ve DVD’si ise satışa sunuldu. Filmi izledikten sonra “Devamı gelecek mi?” diye soranlara ise ilk filmin yönetmeni Ridley Scott cevap veriyor.

Blade Runner’a devam filmi gelecek mi?

Geçtiğimiz günlerde Digital Spy‘a bir röportaj veren Scott, filmin hayranlarını hem heyecanlandıran hem de düşündüren açıklamalarda bulundu. Devam filmi çekmek istediğini söyleyen Scott “Sanırım bir hikaye daha anlatabiliriz. Hazırda geliştirilmeyi bekleyen bir hikayem var.” dedi. Bir 25 yıl daha bekler miyiz bilemiyoruz ancak Scott, seriye henüz doymamış gibi görünüyor. Gerçi söz konusun isim Ridley Scott olunca devam filmlerine ister istemez şüpheyle yaklaşabiliyoruz. Ayrıca Scott’ın açıklaması sanki 2049’un devamından ziyade yeni bir konuyu işaret ediyor gibi görünüyor. Ancak seriyi toparlayıp sonlandıracak son bir hikayenin oluşturulması da olası. Blade Runner 2049’un fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video