reklamı kapat

POPÜLER

BMW F80 M3 Atlantis

Kayıp şehir Atlantis’in ruhu BMW F80 M3’te can buldu

BMW M3 meraklılarının ilgisini çekmek konusunda fazlasıyla iddialı olan geliştirmenin ardından, son dönemlerin en keyifli birlikteliklerinden birisi bizleri karşılıyor.

BMW’nin yeni jenerasyonu için geliştirme çalıştırmaları içerisinde olduğu M3, M5‘in büyüklentilerle piyasaya sunulmasının ardından çıtasını artırmak durumunda. Marka içerisinde bu atmosferde devam eden test sürecinin karşısında ise dikkatleri dağıtacak çok keyifli modifikasyonlarla rastlıyor olmamız da işin biraz latifesi olsa gerek. E30 başta olmak üzere Türkiye’de de hatırı sayılır bir kitlesi bulunan BMW F80 M3 jenerasyonu da dedelerinden gelen bu mirası başarılı şekilde taşımaya devam ediyor. Bağımsız performans geliştirileceğinin yanı sıra resmi kaynaklarca da özel kombinasyonlarla karşımıza çıkartılan aracın şu anda bakmakta olduğumuz örneği ise, bu zamana kadarki en dikkat çekici ve uyumlulardan bir tanesi olarak nitelendirilebilir.

Atlantis’in gizemli mavisi

Bimmerpost isimli yurt dışı kaynaklı bir forum sitesinde kullanıcısı tarafından paylaşılan görselleriyle radarımıza takılan BMW F80 M3 örneği, diğerlerinden ayıran özelliği tahmin edebileceğiniz üzere rengi. Atlantis Mavisi adı verilen bir renk tonuyla son halini alan araçta ek olarak gövde ve jant kiti de gözlerden kaçmıyor. Tampon ve marşpiyellerinde karbon fiber materyallerin kullanıldığı geliştirme, Michelin Super Sport lastik- HRE jant-alçaltılmış coilover süspansiyon bileşenleri ile tamamlanıyor. Motor bölümüyle ilgili herhangi bir geliştirme detayının bulunmadığı F80 M3, standart olarak dört saniyelik 0-100, 450 beygir güç ve 550 Nm tork değeriyle üretim bandından iniyor.

İlgili video