reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Blade Runner

Rick and Morty tarihi beklediğimiz Adult Swim’den beklenmedik Blade Runner müjdesi

Blade Runner 2049, gişede aradığını bulamasa da hikayeyle ilgili haberler bitmek bilmiyor. İlk önce filmi devam ettirecek çizgi roman serisi duyurulan yapım şimdi de Rick and Morty yayıncısı Adult Swim‘in çatısı altına giriyor.

Advertisement

Ekim ayının başlarında Blade Runner 2049‘un hikayesini devam ettirecek bir çizgi roman serisinden bahsetmiştik. Titan Comics çatısı altında çıkacak olan bu çizgi roman projesi hayranları hayli heyecanlandırmıştı. Ancak sıkı durun, seri için projeler burada bitmiyor. Seriden esinlenilerek hazırlanan Blade Runner – Black Lotus isimli bir anime serisi geliyor. Hem de Adult Swim’e! Rick and Morty 4. sezon tarihini açıklamasını beklediğimiz Adult Swim, Blade Runner animesinin dünya çapında dağıtım haklarını aldığını duyurdu. Anime her biri 30 dakikalık 13 bölümle hikayeye yeni bir boyut katmaya hazırlanıyor. Adult Swim’in yanı sıra Crunchyroll’un da yayın haklarına sahip olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmden 17 yıl önce

Shinji Aramaki (Appleseed) ve Kenji Kamiyama’nın (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) yöneteceği animenin senaryosu ise şimdilik sır gibi saklanıyor. Yapımcılığını Sola Digital Arts’ın üstlendiği animenin 2032 yılında geçeceği ve bu evrendeki tanıdık bazı karakterleri barındıracağı ise yapılan açıklamalar arasında. Bu da animenin Black Out 2022 ile son yayınlanan 2049 arasında geçen bir hikayeyi anlatacağını gösteriyor.

Anime için ne yazık ki şimdilik planlanan bir yayın tarihi yok. Aramaki ve Kamiyama’nın animeye Ghost in the Shell: Stand Alone Complex’in yeniden yapımını tamamladıktan sonra başlaması bekleniyor. Adult Swim’de İngilizce dublajlı olarak yayınlanacak olan anime Crunchyroll’da altyazılı yer alacak.

İlgili video

Blade Runner 2049 fragmanı