reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Yeni iPhone modellerinin arka kamerası için önemli iddia

Teknoloji devi Apple, gelecek iPhone modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bloomberg’de yer alan son haber ise telefonların arka kamerasına odaklanıyor.

Apple‘a yönelik sağlam kaynakları bulunan site, şirketin 2019 iPhone modellerinin arka kamerası için lazer temelli 3D sensör sistemi geliştirmeye başladığını açıkladı. Bu sistemin iPhone X‘in çentiğinde bulunan TrueDepth kamera sisteminden daha farklı olacağı söyleniyor. Buna göre üç boyutlu sensör, telefonların arka kamerasına derinlik algılama özelliği getirecek. Bu sayede artırılmış gerçeklik uygulamaları daha iyi hale gelirken, şu an çift lens üzerinden sağlanan bokeh efekti de geliştirilecek. TrueDepth kamera sistemini önde tutmaya devam edecek arkaya ise yeni teknoloji getirecek firma, bu sayede henüz adı geçmeyen yeni imkanların da önünü açacak.

Apple’ın yeni iPhone modelleri hakkında son bilgiler

Duyduğumuz kadarıyla 2018’de üç yeni iPhone modeli kullanıcılarla buluşacak. Bunlarda iki tanesi 5.8 inç (ikinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacak. Diğer model ise 6.1 inç TFT LCD ekran üzerine kurulacak. Ortak olarak “çentikli” TrueDepth kamera sistemine sahip olacak bu modeller, bu sayede Face ID üzerinden yüz tanıma yapabilecekler. Şu an 2019 için bahsi geçen sensörün 2018 modellerde de yer alma ihtimali bulunuyor. Son yıllarda yeni teknolojileri yavaş yavaş son kullanıcıya sunan şirket, bu sefer de acele etmeyecek gibi duruyor.

YORUMLAR