reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Bloomberg’den şok iddia: Apple, iPhone X “doğruluğunu” azaltıyor

Apple‘ın milyonların satışa çıkmasını beklediği yeni akıllı telefonu iPhone X, dakikalar önce çok tepki çekecek bir gelişmeyle gündeme geldi.

iPhone X bildiğiniz gibi TrueDepth kamera sistemi üzerine kuruluyor. Birçok parçadan medyana gelen bu sistemle kişilerin yüzünü tanıyabilen telefon, bu parçaların tedariği sırasında yaşanan sorunlar nedeniyle gecikme yaşıyor. Bloomberg‘in son haberine göreyse Apple bu gecikmeyi alışılmadık bir yöntemle aşmaya çalışıyor. Kısa süre önce tedarikçilere beklenmedik bir bildirim yapan şirket, stok sorununu yüz tanıma sisteminin doğruluğunu azaltarak aşmak istiyor. Face ID sistemi benzer yüz tanıma sistemlerinden çok daha hassas çalışıyor. Bu yüksek hassasiyet firmaların üretimlerini zorlaştırırken, doğruluğun azaltılması da üretimin kolaylaşması anlamına geliyor.

apple iphone x

iPhone X bu açıdan Apple’ın başını ağrıtır mı?

Normalde yıl sonuna kadar 40 milyon ünite üretilmesi beklenen telefon, duyduğumuz kadarıyla sadece 20 milyon üretilecek. Bu rakam çok düşük olarak nitelendiriliyor ve Face ID sistemindeki bu işlem kullanıcıları memnun etmeyebilir.