reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

Apple’dan büyük tepki çeken iPhone X iddiasına cevap geldi

Milyonların satışa çıkmasını beklediği iPhone X, hatırlarsınız dün tepki çeken bir iddia ile gündeme gelmişti. Apple‘dan konu hakkında cevap gecikmedi.

Bloomberg dün, Apple’ın iPhone X‘de yaşanan üretim sorunlarını aşmak için olumsuz bir adım attığını belirtmişti. Kısa süre önce tedarikçilere bildirim yaptığı iddia edilen şirketin, stok sorununu yüz tanıma sisteminin doğruluğunu azaltarak aşmak istediği söylenmişti. Face ID sistemi biliyorsunuz benzer yüz tanıma sistemlerinden çok daha hassas çalışıyor. Bu yüksek hassasiyet firmaların üretimlerini zorlaştırırken, doğruluğun azaltılması da üretimin kolaylaşması anlamına geliyor. Ancak bugün konuşan teknoloji devi, bu iddianın tamamen yanlış olduğunu belirtti. Bu konuda bir değişiklik yapmadıklarını belirten şirket, Face ID’yi yüz tanıma dünyası için altın standart olacak ibaresini kullandı.

Apple’ın iPhone X’de kullanılacak Face ID sistemine güveni tam

Normalde yıl sonuna kadar 40 milyon ünite üretilmesi beklenen telefon, duyduğumuz kadarıyla sadece 20 milyon üretilebilecek. Yani büyük bir üretim sorunuyla karşı karşıya kalan şirket, bunu çözmek için sıkı bir çalışma içerisinde bulunuyor. Bu çalışmalar arasında “kalite düşürmenin” olmaması güzel görünürken, şirketin tepki çekmemek adına bazı şeyleri gizleme ihtimali de bulunuyor. Tüm bunların cevabı ise telefon satışa çıktığında belli olacak gibi duruyor.

İLGİLİ HABERLER