reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Max iPhone 13 Pro Max

iPhone 13’ün kamerasıyla ilgili beklenmedik gelişme

Güvenilir kaynaklardan Ming-Chi Kuo, iPhone 13 ailesiyle ilgili yeni bir iddiada bulundu. Kuo’ya göre iPhone 13 ailesindeki geniş açı kamera iPhone 12‘deki geniş açı kamerayla aynı olacak.

Kuo, Apple’ın kamera konusunda bir iyileştirme sunmayacağından söz ediyor. Kuo, ‌iPhone 13‌ mini, ‌iPhone 13‌ ve ‌iPhone 13‌ Pro’nun iPhone 12 ailesinde de kullanılan 7P geniş açılı lense sahip olacağını belirtiyor. iPhone 12 Pro Max’in ana kamerasında F/1.6 diyafram tercihinde bulunan Apple’ın 13 Pro Max’te ise F/1.5 diyaframa geçiş yapacağı söyleniyor. Sunny Optical’ın 7P geniş açılı lensin yeni tedarikçisi olacağını belirten Kuo, kamera sisteminin seri üretiminin mayıs ayında başlayabileceğini de sözlerine ekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Farklı kaynaklardan Ross Young ise hem ‌13‌‌ Pro hem de ‌‌13‌‌ Pro Max‘te kamera sensör boyutunun artacağını iddia ediyor. Young, üç kameradan hangisinin daha büyük bir sensöre sahip olacağını henüz belirtmese de, daha büyük bir sensörün daha büyük piksellere sahip olacağını söyleyelim.

iPhone 13 Pro modelleriyle birlikte görüntü kalitesi artırıyor

Daha büyük sensör sayesinde Pro modellerinin daha iyi görüntü kalitesi sunması bekleniyor. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni modellerin Türkiye’de ekim veya en geç kasım ayında satışa sunulmasını umuyoruz. Yeni modellerle ilgili gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Haberde kullanılan görsel iPhone 12 Pro Max’e aittir

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin telefonları burada test ediliyor