reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’dan iPhone’a 3 saniyede 100 MB veri transferi

iOS cihazları arasında fotoğraf, video gibi dosyaların ya da herhangi bir verinin transferi için AirDrop etkin bir yöntem ancak artık çok daha hızlısı var: Toshiba’nın iPhone için geliştirdiği TJM35420LT ürün koduna sahip TransferJet adaptörü.

CES 2015 kapsamında tanıtılan ve iPhone’un Lightning yuvasına takılan Toshiba TJM35420LT, sadece üç saniye içinde başka bir iPhone, iPad ya da iPod touch’a 100 MB veri transfer edebiliyor.

toshiba-transferjet
Bu küçük aygıt, Sony tarafından geliştirilen kablosuz aktarım teknolojisi TransferJet ile çalışan iOS uyumlu ilk adaptör olma özelliğine de sahip. 2008 yılında geliştirilen bu teknoloji, daha önce Windows ve Android cihazlar için geliştirilen aygıtlarda kullanılmıştı.

iPhone’lar arasında veri transferini ışık hızı noktasına getiren aygıtın maksimum veri çıkışı 375 Mbps. Ancak diğer cihazın 3 santimetre mesafe içinde olması gerekiyor. Bu özelliği ile Bluetooth 4.0, 802.11 ağ standardı ile elde edilebilen en yüksek hız olan 25 Mbps’yi adeta ezip geçen Toshiba TJM35420LT fiyatıyla da dikkat çekiyor. Cihazın Japonya için açıklanan fiyatı yaklaşık 40 dolar civarında. İlk olarak Japonya’da birkaç ay içinde satışına başlanacak aygıt, daha sonra sırasıyla Avrupa, Amerika ve Asya pazarlarında yer alacak.

YORUMLAR