reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon telefoto lens
akıllı telefon telefoto lens
akıllı telefon telefoto lens
akıllı telefon telefoto lens

Akıllı telefonlar için uzakları yakın eden 400 mm telefoto lens!

Akıllı telefonların kameraları artık hiç olmadığı kadar gelişmiş hale geldi. Telefonların kamerasından daha fazlasını almak içinse yeni bir 400 mm telefoto lens geliştirildi.

Akıllı telefon kamerası denildiği zaman akla gelen ilk cihazlar arasında Huawei P30 Pro yer alıyor. Bu cihaz biliyorsunuz arkasında Leica imzalı 1/1.7 inç 40 megapiksel F1.6 OIS (SuperSpectrum) + 20 megapiksel F2.2 (120 derece geniş açı) + 8 megapiksel F3.4 (Periskop tarzı) üçlü kurulum yer alıyor. Kare kamera modülüyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, yine arkasında daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip. Ancak model çok pahalı olduğu için özellikle bu yüksek zoom değerinden çoğu kişi yararlanamıyor. İşte bunun için hazırlanan SIRUI imzalı 400 mm telefoto lens, uzakları tam anlamıyla yakın ediyor. Üst seviye optikler ve alüminyum bir gövde üzerine kurulan lens, tahmin edebileceğiniz üzere oldukça uzun. Özel bir aparat ile hemen her cihaza takılabilen lens, beraberinde bir taşıma çantası, ufak tripod ve Bluetooth kumanda da getiriyor. Bu sayede uzaktan “örneğin kuşları korkutmadan” kaliteli çekimler yapılabiliyor.

akıllı telefon telefoto lens
akıllı telefon telefoto lens
akıllı telefon telefoto lens
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SIRUI, 400 mm telefoto lens yanında bir de anamorfik lens tanıttı

Anamorfik lensler geniş bir görüş açısındaki görüntüyü sıkıştırarak belirli bir çerçeveye sığdırıyor. Daha sonra bu sıkıştırılmış görüntü dijital olarak açılıyor ve ortaya oldukça geniş görüntüler ile çok uzun ışık parlamaları çıkıyor. İşte bunu akıllı telefonlara getiren bir seçenek daha (Moment’ın da böyle bir lensi var) oluşturan firmanın VD-01 adını verdiği lens, yine üst seviye bir malzeme kalitesi ve optikler ile hazırlanmış. Açıklandığı kadarıyla telefoto lens modeli set halinde 150 dolar, anamorfik lens ile 100 dolar fiyat etiketine sahip.

İlginizi Çekebilir

Yakında karşımıza çıkan Samsung Galaxy Note 10