reklamı kapat

POPÜLER

Sony Venice

Sony’den tam kare sensörlü 6K sinema kamerası

Sony’nin yeni nesil CineAlta film kamerası VENICE Full-Frame’in İstanbul tanıtımı gerçekleşti.

Full-Frame 24×36 mm kayıt sisteminin bulunduğu VENICE sürüm 1.0, “Dual Base ISO” modu gibi çeşitli yeni özellikleri bünyesinde barındırıyor. 15’ten fazla pozlama genişliği kademesiyle VENICE, sensörün fiziksel özelliklerinden yararlanarak ilave bir High Base ISO 2500’ü destekliyor. Bu özellik, Sony’nin sensöründen faydalanarak yüzde 18 orta grinin altında 6 kademeden 9 kademeye kadar sıra dışı bir dinamik aralıkla düşük ışık koşullarında yüksek bir performans sunuyor. Özellikle akşam vakti dış mekanlarda ya da karanlık iç mekanlarda yapılan çekim esnasında daha yavaş lenslerle çalışırken veya gölge detaylar en üst düzeyde korunurken içeriğin “Yüksek Dinamik Aralık”ta tonlanması gerektiğinde daha yüksek ISO’larda pozlama imkanı veriyor.

Sony VENICE Teknik Özellikleri:

 • Geçmişi 100 yıla dayanan fotoğraf standardı tabanlı Gerçek 36x24mm Full-Frame görüntü çekimi
  – Dahili 8 Adımlı Optik ND filtreli servo mekanizması
  – High Base ISO 2500 özellikli Dual Base ISO modu
  – Cilt tonlarını ve vurguları belirginleştiren yeni renk tekniği
  – Görüş oranı özgürlüğü: Full Frame 3:2 (1.5:1), 4K 4:3 anamorfik görüntü tam yükseklik, küresel görünüm 17:9, 16:9.
  – 15’ten fazla duraklı pozlama enlemi: Güneş ışığı altında ya da neredeyse hiç ışık olmadığında olağanüstü bir dinamik aralık sunuyor.
  – Endüstride bir ilk olan kullanıcı tarafından değiştirilebilir sensör, sadece altı vidanın sökülmesini gerektiriyor. Böylece gelecekteki yükseltmeler ve üretim açısından esneklik sağlıyor.
  – Full Frame modunda 6K çözünürlük (6048 x 4032)
  – VENICE Version 2.0 yazılım güncellemeleri ise 2018 yaz aylarında yapılabilecek. Full Frame ve anamorfik çekimler ise isteğe bağlı lisanslar gerektiriyor.