reklamı kapat

POPÜLER

Michelin X Tweel UTV
Michelin X Tweel UTV
Michelin X Tweel UTV

Michelin’in devrimsel lastiği “Tweel” için müjdeli haber [Video]

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, çok ama çok uzun zamandır Tweel isimli bir lastik ile gündeme geliyor. Gerçekten devrimsel bu lastik için güzel bir gelişme bulunuyor.

Orijinal olarak askeri operasyon araçları için tasarlanan Michelin Tweel, sonunda normal olarak da satışa çıkıyor. 2012 yılından bu yana gündemde olan lastik, gördüğünüz üzere gündelik araçlarımızda yer alanlara hiç benzemiyor. Özel yapısıyla havasız olarak çalışan lastik, bu sayede patlamıyor ve darbelere çok iyi dayanabiliyor. Özellikle kayalık alanlar için harika bir seçenek oluşturan model, artık tamamen son kullanıcıya yönelik ticari versiyonuyla karşımızda bulunuyor. 26-inç boyutu bulunan ve “X Tweel UTV” olarak isimlendirilen model, UTV olarak geçen ufak arazi araçlarına hitap ediyor. Büyük arazilere sahip kişilerin çok kullandığı UTV modelleri, bu yeni nesil lastikle adeta durdurulamaz hale geliyor. Bağlantı noktasında standart yapıyı kullanan lastik, şirketin Greenville South Carolina’da yer alan fabrikasında üretiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Michelin X Tweel UTV

Michelin X Tweel UTV ile birçok sorun tarih oluyor

Bu lastiğin standart otomobillere gelmesi ise şu an için çok mümkün görünmüyor. En azından bu tasarım 60 km üzerindeki hızlara çıkılmasına izin vermiyor. Aynı zamanda 1.3 ton üzerini kaldıramayan lastik, şu an UTV’ler üzerinden çiftçiler, inşaat işçileri, acil servis müdahale ekipleri ve avcılara hitap ediyor. Yapısı gereği konforu artırdığı söylenen lastik, yapabildiklerini ve sağlamlılığını aşağıdaki videoda gözler önüne seriyor.

Video