reklamı kapat

POPÜLER

Facebook WhatsApp

WhatsApp, kaybolan mesaj süresini uzatma planı yapıyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp, bugün bir kez daha kaybolan mesaj sistemi ile gündemde.

WhatsApp, biliyorsunuz uzun zamandır bir kaybolan mesaj altyapısına sahip. Bu sayede karşı tarafa gönderilen bir içeriğin belirlenen süre sonrasında otomatik olarak silinmesi sağlanabiliyor.

Firma burada şimdiye kadar 24 saat ve 7 gün sürelerini tanıyordu. Yeni beta sürümlerinde ortaya çıktığı kadarıyla bunlar arasına yakında 90 gün de dahil edilecek.

Yani kişiler gönderdiklerini bir mesajın ya da medya içeriğinin 90 gün sonra otomatik olarak karşı taraftan silinmesini sağlayabilecek.

90 günlük kaybolan mesaj altyapısı, aşırı hassas olmayan ancak uzun vadeli olarak karşı tarafın WhatsApp’ında kalması istenmeyen içerikler için güzel görünüyor. Bu imkanın çok yakında herkes için çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce de güzel bir yenilik gelmişti

Samsung’un geçtiğimiz hafta yapılan etkinliğinde tanıtımı yapılan WhatsApp’ın yeni özelliği, bilmeyenler için iOS ile Android arasındaki aktarıma odaklanıyordu.

Daha önce birden fazla kez gündeme gelen bu özellik, kişilerin iPhone’dan Android telefona ya da Android telefondan iPhone’a geçişini kolaylaştırmayı hedefliyor. Kişiler yeni dönemde iki taraflı olarak zahmetsiz şekilde sadece birkaç tuşa dokunarak sohbet geçmişlerini cihazlar arasında aktarabilecek.

Bu özellik başta sadece Android 10 ve üstü Samsung cihazlarda olacak ancak yakında diğer cihazlar için de kullanıma sunulacak. Bu özellik iOS tarafında söylendiği kadarıyla Google’ın detaylarına burada yer verdiğimiz yeni altyapısını temel alacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın