reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için beklediğimizden farklı çıkan kilit özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, beklediğimizden daha farklı çıkan bir özellik ve yeni detaylar ile gündemde yer alıyor.

WhatsApp hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda “kaybolan mesaj” altyapısı kazanacak haberleriyle gündeme gelmişti. Bu sayede kişilerin kendisini 5 saniyede ya da 1 saat sonra otomatik olarak silebilen mesajlar atabileceği aktarılmıştı. Başta sadece “Gruplar” içerisinde çalışacak bu sürece daha sonra 1 dakika ya da 10 dakika gibi ekstra zaman seçenekleri de ekleyeceği söylenen firma, birçok kişiyi sevindirmişti. Ancak bu özellik tam da beklendiği gibi çıkmadı. Çünkü yeni beta sürümlerinde özelliğin değiştirildiği ortaya çıktı. Söylendiği kadarıyla bu kaybolan mesaj altyapısı, gruplar içerisinde sadece grubun kurucusu tarafından tüm mesajların otomatik olarak silinmesi için kullanılacak. Yani grubun kurucusu, grup içerisinde mesajlar 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ya da 1 yıl sonra otomatik olarak silinsin şeklinde ayarlama yapabilecek. Bu imkan daha önce düşünüldüğü gibi grup üyelerine ise sunulmayacak. Bu gerçekten kötü görünüyor ve kişileri özel durumlar için özel ayrı gruplar kurmaya itecek gibi duruyor. Özelliğin yeni haliyle tam olarak ne zaman çıkacağı ise bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için koyu arayüz modu halen gelmedi

Kişiler tarafından çok uzun zamandır istenen bu mod, dediğimiz gibi halen aktif olarak kullanıma çıkmış durumda değil. Ancak hem iOS hem de Android tarafında yayımlanan en son beta sürümleri, özelliğin çok ama çok yakında olduğunu gösteriyor. Uygulama artık iOS ve Android’de “koyu mod” açıldığı zaman kendi koyu mod seçeneğini otomatik olarak aktif edebiliyor. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Ancak halen net tarih verilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni tablet modeli MatePad Pro