reklamı kapat

POPÜLER

Apple Pro Mouse

Birçok kişiye keşke gerçek olsa dedirtecek konsept: Apple Pro Mouse

Teknoloji devi Apple, çok uzun zamandır yeni bir fare çıkarmıyor. Bu yüzden konsept çalışmalar yapılıyor. Bunlardan birisi de Apple Pro Mouse.

Apple Magic Mouse, pazarın en çok eleştiri alan fareleri arasında yer alıyor. Bu farenin en çok eleştirildiği yanı elbette hiç ergonomik olmaması. Apple’ın iki el kullanımı için de düz şekilde tasarladığı fare, bu yüzden uzun kullanımda ciddi bilek ağrısı yapıyor.

Aynı zamanda farenin şarj portunun altta olması da dalga konuları arasında yer alıyor. Yeni iMac ile yeni bir fare tanıtması beklenen ancak yapmayan Apple, bu konuda tasarımcılara düşünme şansı tanıyor.

İşte bu tasarımcılardan birisi de Vincent Lin. Karşımıza Apple Pro Mouse konsepti ile çıkan Lin, gerçekten güzel bir işe imza atmış durumda.

Lin’in tasarladığı fare ilk olarak hem sağ hem de sol ele uygun yapıda. Burada akılcı bir tasarım yapan Lin, farenin üstünü hareketli yapıda hayal etmiş. Üst kısım dönüyor ve her ele uygun hale geliyor.

Magic Mouse’e oranla görebileceğiniz gibi çok daha ergonomik olan bu siyah renkli fare, üstünde yine dokunmatik kontrol altyapısı taşıyor. Apple bunu Magic Mouse ile de iyi kullanıyor.

Konsept farenin aynı zamanda yan tarafında da dokunmatik bir yüzey yer alıyor. Buradan ileri / geri kaydırma ve fazlasının yapılabileceği hayal ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Pro Mouse bazılarının çok hoşuna gitti

Bir orta tuş ile tasarlanan lazer sensörlü Pro Mouse konsepti, başlıkta da dediğimiz gibi birçok kişiye keşke gerçek olsa dedirtiyor.

Apple’ın yeniden tasarladığı Apple Silikon’lu Mac Pro ya da Apple Silikon’lu iMac Pro ile yeni bir fare tanıtma ihtimali bulunuyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept