reklamı kapat

POPÜLER

Intel
Intel
Intel
Intel

Intel, Apple’ın M1 işlemcisini tiye aldı; işte oyun performansının galibi

Intel, Computex 2021’de yeni işlemcilerini tanıtmış ve biz bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Intel’in baş performans stratejisti Ryan Shrout yeni işlemciler hakkında açıklamada bulundu. Ryan Shrout, yeni işlemcilere sahip bilgisayarlardaki oyun performansının çok iyi olduğunu söyleyerek Apple’ın M1 işlemcisini adeta tiye aldı.

Advertisement

En popüler oyunların macOS’ta çalışmadığını belirten Shrout, bir sanal makine yardımıyla Valheim oyununu Mac’te çalıştırdı. Core i5 11400H ve GeForce RTX 3060 işlemcili bir PC ile Core i9 9980HK ve AMD Radeon Pro 5600M işlemcili 16 inçlik MacBook Pro karşı karşıya geldi. Paylaşılan grafiğe bakıldığında PC’nin 16 inçlik modelden daha iyi performans sergilediği görülüyor. Elde edilen sonuç Shrout’un iddiasını doğruluyor.

M1 işlemcisinin tanıtılmasının ardından Intel’in yapacağı hamle bekleniyordu. Anlaşılan o ki Intel, M1 işlemcisini oyun performansıyla mağlup etmeyi planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Intel’e gözdağı veren M1 işlemcisi performansıyla fark yaratıyor

M1 işlemcisi sunduğu güçlü performansla çoğu otoriteden tam not almayı başarmıştı.  Apple, M1 işlemcisi için dünyanın en hızlı işlemcisi olduğunu iddia etmişti. Intel’e gözdağı veren Apple, yeni işlemcisini MacBook Air, MacBook Pro, iMac ve iPad Pro modellerinde tercih etmişti. Apple’ın önümüzdeki aylarda M1 işlemcisini diğer cihazlarına getirme planı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyun monitörü