reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Intel

Intel’den 5.0 GHz hızını ince ve hafif dizüstü bilgisayarlara getiren işlemciler

Intel, Tayvan’daki Computex 2021‘de 11. nesil Core işlemci serisine iki yeni üye ekledi. Yeni işlemciler, ince ve hafif Windows dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlanmış durumda.

Advertisement

11. nesil Intel Core işlemci tabanlı dizüstü bilgisayarlar endüstride bir ilk olan yüksek hacimli ince ve hafif tasarımlarda 5 gigahertz’e (GHz) kadar hız sunuyor. Rekabete kıyasla yüzde 25’e varan genel uygulama performansı avantajına sahip olan işlemciler, Wi-Fi 6/6E (Gig+) ile tasarım sayısını hızlandırıyor. İşlemciler rakiplerine kıyasla yapay zeka hızlandırma ile sekiz kata kadar daha hızlı kod dönüştürme ve iki katına kadar video düzenleme hızı sağlamak için ISV optimizasyonlarını etkinleştiriyor. Core i7-1195G7 ve Intel Core i5-1155G7 tabanlı 60’tan fazla tasarım bekleniyor ve işlemciler bu yaz Acer, ASUS, Lenovo ve MSI dizüstü bilgisayarlar ile satışa sunulacak. Önümüzdeki tatil sezonu için 11. nesil Core U serisi işlemcilerle desteklenen yaklaşık 250 tasarım bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Intel 5G Solution 5000 hakkında bilgi

Intel, dünya genelinde taşıyıcı sertifikasına sahip ilk 5G M.2 çözümünü de tanıttı. Intel 5G Solution 5000, Intel  Gigabit LTE’ye göre her yerden yaklaşık beş kat hız artışı sağlıyor 2 . Intel, yeni nesil PC deneyimleri için 5G modem çözümlerinin ürün tanımı, geliştirilmesi, sertifikasyonu ve desteği konusunda MediaTek ile, 5G M.2 çözümleri (FM350- GL) sağlamak için ise Fibocom ile ortaklık kurdu.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın