reklamı kapat

POPÜLER

TCL 20 SE

TCL, Türkiye’de üretime başladı; Bakan Varank’tan konuyla ilgili açıklama

TCL, Türkiye’de akıllı telefon üretimine başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TCL Avrupa Başkanı Zhang, TCL Mobil Türkiye Ülke Müdürü Serhan Tunca ve Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Tekirdağ’daki TCL fabrikasına ziyarette bulundu. Fabrikada üretilen telefonları da imzalayan Varank konu hakkında açıklamada bulundu.

Pazarın dünyada ve Türkiye’de gittikçe büyümeye devam ettiğin söyleyen Varank, TCL’nin Arçelik ile iş birliğine giriştiğini ve birlikte üretim gerçekleştirdiklerini ifade etti. Tesisin yıllık üretim kapasitesinin 450 bin telefon olduğunu söyleyen Varank, şu anda SKD sistemiyle üretimin gerçekleştiğini dile getirdi. Varank sözlerine şöyle devam etti, ” Önümüzdeki dönemde hem CKD sistemiyle daha fazla parçayı Türkiye’ye getirip burada montajını gerçekleştirecekler hem de 2022 yılında üretim kapasitelerini 1 milyon telefona çıkarma niyetleri var. Özellikle LCD sektöründe ve televizyon pazarında çok güçlüler. Türkiye’de de hem televizyon hem de akıllı telefon pazarında kendi üretimleriyle faaliyet göstermeye başlıyorlar” dedi.

Global markalara tavsiyede de bulunan Varank, ”Sadece Türkiye pazarını düşünmeyin, özellikle Türkiye’den ihracatı düşünün ve yerli tedarikçileri artırarak hem markanızı çok daha verimli bir şekilde ülkemizde üretin hem de maliyetlerinizi düşürün. Bu sayede de globalde yaptığınız pazar yarışında Türkiye’nin avantajlarından faydalanın” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TCL Ülke müdürü de konuyla ilgili açıklamada bulundu

TCL 20SE modelinin üretimine başlayan şirketin ülke müdürü Serhan Tunca da açıklamada bulundu. Tunca,
“Bakanımızın da teşvikleriyle ilk cep telefonumuzun test üretimlerini tamamladık. Arçelik’in katma değeri ve TCL’nin teknik yetkinlikleriyle Türk kullanıcılarla buluşmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Yıl sonuna kadar 4 cep telefonu modelimizi Türkiye’de üretmiş olacağız” dedi.

Haberde kullanılan görsel Anadolu Ajansı’ndan alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın