reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile GM 21 Pro-210

Türkiye’de üretildi; General Mobile GM 21 Pro incelemesi

General Mobile’ın 24 Mayıs‘ta lanse ettiği yeni akıllı telefonu General Mobile GM 21 Pro tanıtıldıktan hemen sonra ofisimize geldi. Uygun fiyata dikkat çekici özelliklerle gelen model GM 20 Pro’nun başarısını sürdürmeyi amaçlıyor.

Eylül ayında inceleme fırsatını bulduğumuz model bütçeyi zorlamadan başarılı özellikleri kullanıcılara sunmuştu. GM 21 Pro’ya bakıldığında ise hem tasarımda hem de performansta yapılan iyileştirmelerle yeni model selefinden ayrılıyor. GM 20 Pro damla çentikli bir tasarıma sahipken yeni modelde bu tasarım anlayışından vazgeçilmiş ve ekran delikli bir tasarıma geçilmiş. Telefon aynı zamanda Android 11 yüklü geliyor.

Açıkcası bu tasarım değişikliğinden memnun kaldık. Çünkü çoğu üretici artık damla çentikli tasarım yerine ekran delikli tasarım dilini kullanıyor. Ekran delikli tasarım sayesinde yeni model sonsuz ekran deneyimini bir önceki modele göre daha iyi yansıtıyor. Telefonun alt kısmında bir çerçeve göze çarpsa da fiyatı göz önüne aldığımızda bu durum sorun değil. Kutu içeriğine baktığımızda kutudan şarj adaptörü, şarj kablosu, kulaklık ve koruma kapağının da çıktığını görüyoruz. Farklı üreticiler kutu içeriklerinde bu aksesuarları çıkartırken General Mobile’ın bu aksesuarların tümünü kutuya koyması gerçekten de önemli bir durum.