reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’de üretildi; General Mobile GM 21 Pro incelemesi

General Mobile GM 21 Pro

GENERAL MOBILE GM 21 PRO TASARIM

Tasarıma dönecek olursak telefonun gövdesinde plastik malzeme yer alıyor. Biz telefonun İnci Mavisi renk seçeceğini test etsek de piyasada telefonun Süper Siyah olarak adlandırılan bir renk seçeneği de bulunuyor.  Selefinden 205 gram daha ağır olan yeni model daha ağır bir gövdeye sahip olsa da eldeyken konforlu bir deneyim sunuyor. Tasarım açısından Oppo Reno modellerinden ilham alan telefonun alt kısmında 3.5 mm kulaklık girişi, hoparlör ızgarası ve USB-C bağlantı noktası yer alıyor. Telefonun sol tarafında çift SIM kart/microSD kart girişi, sağ tarafında güç ve ses tuşları yer alıyor. Telefonun üst tarafında herhangi bir bağlantı noktası mevcut değil.

GM 20 Pro’nun arkasında üçlü kamera sistemi yer alırken yeni modelde dörtlü kamera sistemine geçilmiş durumda. Telefonun arka kısmında bir parmak izi sensörü de yer alıyor. Telefonun sunduğu parmak izi sensörden memnun kalsak da keşke bu modelde ekrana entegre parmak izi sensörünü görseydik daha iyi olurmuş.

Bir önceki modelde 6,3 inç IPS ekran yer alırken yeni modelde bu ekran 6,67 inçe çıkmış. Her iki ekran da IPS LCD teknolojisine destek veriyor. AMOLED ekranı yeni modelde de göremesek de telefonun sunduğu ekran performansı başarılı.  Ekran parlaklığı üst segment telefonlarda gördüğümüz parlaklık seviyelerine ulaşamasa da bu segmentteki bir telefondan yüksek parlaklık seviyesi beklemiyoruz. YouTube üzerinden izlediğimiz videolarda ekran sunduğu parlaklık, renk ve keskinlikle bizi mutlu etmeyi başardı.