reklamı kapat

POPÜLER

Intel

Intel, laptoplar için 11. nesil Tiger Lake işlemcilerini ve Evo markasını duyurdu

İşlemci devi Intel, dakikalar önce ince ve hafif laptoplar için 11. jenerasyon Tiger Lake işlemcilerini ve fazlasını duyurdu. İşte firmanın yeni ürün gamı;

Yapılan resmi açıklamaya göre Intel bugün yeni nesil mobil PC işlemcilerinin pazara sunulması ve mobil PC sektörünü ileriye taşıyan geniş ekosistem ortaklıklarının evrimiyle dizüstü performansı alanında yeni bir çağı başlatttı. Intel Iris Xe grafik mimarisine sahip yeni 11. nesil Intel Core işlemcileri (kod adı “Tiger Lake”), firma tarafından Windows ve ChromeOS tabanlı dizüstü bilgisayarlarda gerçek dünya üretkenliği, iş birliği, yaratma, oyun ve eğlence için rakipsiz yeteneklerle ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için dünyanın en iyi işlemcileri olarak geçiyor. Core i3’ten Core i7’ye kadar birçok modelden (Maksimum 4 çekirdek) oluşan seride, Core i3 işlemciler Intel’in UHD grafik birimlerini kullanıyor.

Core i5 ve üstünde ise iki kat daha yüksek performans getiren entegre Iris Xe grafik birimi yer alıyor. 10 nm sürecinden çıkan işlemciler, performans yanında pil / kullanım ömrü konusunda da ciddi bir artış getiriyor. Intel’e göre yeni SuperFin işlem teknolojisinden yararlanan 11. nesil Core işlemcileri, önceki nesillere kıyasla çok daha yüksek frekanslarda çalışırken aynı zamanda lider performans ve yanıt hızıyla güç verimliliğini optimize ediyor.

Intel üst düzey başkan yardımcısı ve Müşteri Bilgi İşlem Grubu genel müdürü Gregory Bryant, yeni işlemciler hakkında “Intel Iris Xe grafik mimarisine sahip 11’inci Nesil Intel Core işlemcileri, gerçek dünya işlemci performansı bakımından önemli bir atılımı temsil ediyor ve bugüne kadar ürettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayar işlemcileri. Üretkenlikten ve içerik yaratmadan eğlenceye ve oyunlara kadar, gücünü 11’inci Nesil Intel Core işlemcilerinden alan bir sistemi, özellikle ortaklaşa tasarlanmış ve doğrulanmış yeni Intel Evo tasarımlarımızdan birini tercih ettiğinizde, mümkün olan en iyi dizüstü bilgisayar deneyimini satın aldığınızı bilirsiniz.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Intel

Intel 11. nesil Tiger Lake işlemcileri ile marka konusunda da önemli bir adım attı

Yukarıda yeni gördüğünüz yeni Core logolarını hazırlayan Intel, aynı zamanda odaklanmanıza ve nerede olursanız olun işlerinizi yapmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış en iyi dizüstü bilgisayarları temsil eden yeni Evo platform markasını da görücüye çıkarttı. Bu bir sertifika olarak da geçiyor ve yukarıda gördüğünüz Evo logolu modeller belirli teknik kalemleri kesin olarak karşılıyor. Örneğin Evo logolu bir dizüstü mutlaka tek şarjla 9 saatin üstünde bir gerçek kullanım (1080P ekran ile) getirmek zorunda oluyor. Evo’lu modellerde hızlı şarj ile Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 de sunuluyor. Temel olarak her Evo logolu model belirli kalemlerde üst düzey performansı garantiliyor ve bu da son kullanıcının seçimini oldukça kolaylaştıracak deniyor.

Yapılan resmi açıklamaya göre Acer, Asus, Dell, Dynabook, HP, Lenovo, LG, MSI, Razer, Samsung gibi ortaklar tarafından 11. nesil Intel Core işlemcileri temel alan 150’den fazla tasarımın pazara sunulması bekleniyor. İlk cihazların önümüzdeki dönemde raflardaki yerini alması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yayıncılar için sundukları çok şaşırtan program