reklamı kapat

POPÜLER

LeanGP simülatör
LeanGP simülatör

Motosiklet ile yarış keyfini evinize getiren gerçekçi simülatör: LeanGP [Video]

Birçok kişi motosiklet satın alarak yarışlara girmek ister ancak çoğu zaman şartlar buna izin vermez. Hem yüksek fiyatlar hem de pistte olsa dahi ortaya çıkan yüksek risk faktörü, kişilere hayallerini gerçekleştirme şansı tanımaz. İşte bu duruma yönelik hazırlanan simülatör LeanGP, motosiklet ile yarış keyfini gerçek anlamda evinize getiriyor.

Advertisement

Hayata geçebilmek adına Kickstarter’da koyduğu 24 bin dolar hedefi rahatlıkla geçen LeanGP, gelişmiş bir motosiklet simülatörü. Motosiklet oyunlarını standart kontrolcüler ile oynamaktan bıkanların bayılacağını düşündüğümüz ürün, gerçek de bir motosiklet boyutunda. Elbette tekerleri ve motoru olmadığı için çok fazla yer kaplamayan cihaz, özel yaylı yapısıyla virajlardaki sağ sol yatışlara izin veriyor. Gaz ve fren ise orijinale oldukça yakın gidonda karşınıza çıkıyor. PlayStation, Xbox, Nintendo ve Windows sistemlere USB üzerinde bağlanarak kullanılabilen LeanGP, sanal gerçeklik başlıklarına da destek veriyor. Burada OculusRift, HTCvive ve PSVR destekleri bulunan simülatör, bu ürünlerle olabilecek en gerçekçi deneyimi sunabiliyor. Özellikle pist yarışlarına özel tasarlanan ürün, olaya bedensel olarak girişin kapılarını aralıyor. Ayrıca simülatörün kendini gerçek motoru için eğitmek isteyenlere de güzel bir altyapı sunduğu belirtiliyor. Burada akıllı telefonların dahi desteklendiği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LeanGP gerçekten dikkat çeken bir simülatör

Yapılacak en az 899 euro bağış ile elde edilebilen ürün, alanlara 2018 Haziran ayında gidiyor. Test edenlerin oldukça beğendikleri ürünün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Video