reklamı kapat

POPÜLER

yarış simülatörü

Oyunlar için karton ve pvc borulardan yarış simülatörü hazırlama [Video]

Yarış oyunlarını ciddiye alan her kişinin hayalinde gerçekçi bir yarış simülatörü sahibi olmak yer alıyor. Ancak bu ürünler çok pahalıya satılıyor. Benim buna bütçem yok diyorsanız karton ve pvc borulardan kendi yarış simülatörünüzü hazırlayabilirsiniz.

YouTube’un son dönemde gördüğü en yaratıcı kanallarından olan The Q, yine çok güzel bir proje ile karşımızda. Kanalın yapımcıları, bu sefer karton ve pvc borular kullanarak kendi yarış simülatörünüzü nasıl yapabileceğinizi gösteriyor. Yapım sürecini direkt olarak yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz çalışma, gerçekten çok güzel görünüyor. Pvc borulardan iskeleti kuran, geri kalan bölümlerde ise karton ve standart ip kullanan kanal, şaşırtıcı derecede işlevsel bir yarış simülatörü kurmuş durumda. PlayStation ve Xbox gibi oyun konsolları için hazırlanan bu sistemin merkezinde konsolların kablosuz kontrolcüsü yer alıyor. Video içerisinde PlayStation DualShock kullanan kanal, direksiyon ve gaz ile fren pedalını ip aracılığıyla kontrolcüye bağlıyor. Bu sayede hiçbir başka elektronik alet kullanmadan işlevsel bir yarış simülatörü kurulabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Kartondan yarış simülatörü”

Daha çok çocukları memnun edecek gibi görünen bu sistemi kurmak için çok özel aletlere kesinlikle ihtiyaç yok. Karton ve pvc borular yanında videoda sıcak silikon tabancası, matkap ve maket bıçağı kullanılıyor. Direksiyon bağlantısının büyük bir vida ile yapıldığı görülürken, hazırlanan kokpite televizyon yerleştiriliyor ve gerçek olmayan ibrelerin dahi hazırlandığı görülüyor.