reklamı kapat

POPÜLER

iPad

Apple ciddi bir sorunla daha karşı karşıya

Amerika’da Apple’ın başını ağrıtacak bir gelişme yaşandı. ABD’de yangında olan ölen bir kişinin yakınları, söz konusu yangına patlayan bir iPad’in neden olduğunu iddia edip Apple’a dava açtı. Apple’ın ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığını belirtmekte yarar var. Apple ekibinin bu konu hakkında nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor.

New Jersey eyaletinde 2017 yılının Şubat ayında gerçekleşen yangında, Bradley Ireland isimli bir kişi hayatını kaybettiğini hatırlatmakta yarar var. Davayı açan kişinin yakınları iPad’in mutfakta durduğunu ve ölüm sebebinin patlayan iPad yüzünden olduğunu söylüyor. New Jersey Bölge Mahkemesi, ‘tabletin pil sisteminden meydana gelen bir hata’ sonucu patladığı iddia edilen ürünle ilgili olarak suçlamaların doğrudan Apple’a bağlanmasına izin verdi.

Apple’a yöneltilen suçlamalarda, “Söz konusu tablet, tasarımında veya üretiminde yer alan hatalar veya yeterli uyarı eksikliğinden kaynaklı olarak, makul olmayan bir biçimde tehlikeli ve güvensizdi” ifadelerine yer verildi.

Apple’a yöneltilen davada belirli bir miktar istenmese de, davalıdan iki yıllık faiziyle birlikte telafi edici bir tazminat, maliyet ve avukatlık ücretleri de talep ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neden iki yıl sonra mahkemeye dava açıldı?

Ireland’ın çocuklarının davayı açmaları için neden iki yıla yakın bir süre bekledikleri ise bilinmiyor. Kararın ne olacağı merakla bekleniyor. Apple tarafından konu hakkında bir açıklama gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film