reklamı kapat

POPÜLER

Facebook ve Ray-Ban

Facebook ve Ray-Ban imzalarını taşıyan bir akıllı gözlük geliyor

Donanım pazarında aktif olarak yer alan sosyal medya devi Facebook, uzun zamandır gündemde olan bir ürünü Ray-Ban ortaklığında hazırlıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından resmi olarak açıklandığı kadarıyla firmadan Ray-Ban ortaklığında hazırlanan bir akıllı gözlük gelecek.

Şimdilik bu firma için ilk olacak gözlük için detaylı bilgiler yok. Ancak gözlüğün donanımsal altyapısı Facebook’tan, gözlük temeli ise konuda uzman Ray-Ban’dan gelecek gibi görünüyor.

Artırılmış gerçeklik temelli bir yapısının olması beklenen gözlük, yüksek ihtimalle çıkmadan uzun bir süre önce sızdırılacaktır. Çünkü Facebook’un donanım ürünleri genelde sızdırılıyor.

Bu akıllı gözlük modelinin henüz tam olarak ne zaman lanse edileceği ise maalesef belli değil. Ancak ürün net olarak CES 2022 kapsamında yani 2022’nin ocak ayında görücüye çıkarılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook bir akıllı saat modeli üzerinde de çalışıyor

Facebook imzalı akıllı saat geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı. Halen nasıl görüneceği bilinmeyen saat, bildiğimiz kadarıyla bünyesinde iki adet kamera barındırıyor. Saatin önündeki kamera ile görüntülü görüşme yapılabileceği aktarılıyor.

Arkadaki kamera ise anlaşıldığı üzere ekran ile beraber gövdeden ayrılabilecek ve bununla 1080P videolar ya da fotoğraflar istenilen açıda kayıt altına alınabilecek.

Çekilen fotoğrafları ve videoları elbette Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi ağlara hızlı şekilde atabilecek saat, mobil bağlantı desteğine de sahip olacak. Bu sayede model telefonlardan bağımsız bir seçenek olacak.

Direkt olarak Android işletim sistemi (Saate özel sürüm) üzerine kurulacağı söylenen Facebook’un ilk akıllı saati, birden fazla mikrofona sahip olacak ve nabız ölçümü de yapabilecek.

Akıllı saat aksesuarları için farklı firmalar ile görüşme halinde olduğu aktarılan sosyal medya devi, bu model ile çok dikkat çekebilecek gibi görünmüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan dikkat çeken konsept telefon