reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp konuşmalarını okuyan yapay zeka

WhatsApp mesajlarını okuyup karşı tarafın size ilgisini ölçen yapay zeka [Video]

WhatsApp üzerinden sabahtan akşama kadar konuştuğunuz kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını bir türlü çözemediyseniz artık bunun için de bir yapay zeka var.

Gün içinde WhatsApp veya SMS üzerinden düzenli olarak konuştuğunuz kişi karmaşık sinyaller veriyorsa bazen onu anlamak için bir arkadaşınızın fikrine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Ancak aranızdaki konuşmaları en yakın arkadaşınıza dahi açıklamak istemiyorsanız bu sefer devreye yapay zeka giriyor. İlginç bir uygulama olan Mei, iOS ve Android için biraz farklı çalışıyor. Ancak temelde uygulama ona aktardığınız konuşmaları okuyor ve karşıdaki kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını yüzdesiyle beraber açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp konuşmalarını okuyup analiz eden yapay zeka

Yapay zeka adeta arkadaşınızmış gibi mesajları okuduktan sonra “Ufak da olsa bir şans var!“, “Pek olası görünmüyor” gibi önerilerde bulunuyor. Mei, aynı zamanda “Konuşmadan önce biraz daha dinlemeye özen göstermelisin” gibi tavsiyeleri de dile getirebiliyor. Mei’in algoritması hazırlanırken yapay zekanın milyonlarca flört cümlesi, mesajları, emojileri gördüğü kaydediliyor. Bu da karşıdakinin verdiği tepkileri ayıklamasında yardımcı oluyor.

Android kullanıcıları için Mei doğrudan SMS uygulamasının yerini alıyor. Hatta mesajlarınızı düzenlemenize de yardımcı oluyor. iOS’te ise WhatsApp konuşmalarını aktarabiliyorsunuz. Analizi yapabilmek içinse belli bir süre karşıdaki kişiyi “konuşturmuş” olmanız gerekiyor. Yani yeterli veri yoksa analizi gerçekleştirmek mümkün olmuyor. Bu da karşıdaki kişinin en az 500 kelime kadar konuşmuş olması gerektiği anlamına geliyor. Mei ne yazık ki Türkçe dil desteği sunmuyor ancak ilginç bir yapay zeka alternatifi olduğu kesin. Sistemle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.