reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp işletmeleri için yapay zeka araçları ve fazlası geldi

WhatsApp işletmeleri için yapay zeka araçları ve fazlası geldi. Şirket kullanıcılar yanında işletmeleri de boş bırakmıyor.

Firma tarafından bu yeni özellikler hakkında şunlar aktarıldıWhatsApp’ın insanlar ve işletmeler için bir yaşam tarzı haline geldiğine tanık oluyoruz ve her ikisi için de daha iyi deneyimler yaratmak üzere araçlar geliştirmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz. Bugün São Paulo’da gerçekleşen küresel Conversations etkinliğinde bu konuda fayda sağlayacak birkaç yeni özelliği duyurduk. Yapay zeka araçlarının, yardım almaya çalışan veya yeni ürün ve hizmetler bulmak isteyen insanlara yardımcı olma noktasında işletmelere destek sağlayabileceğine inanıyoruz. İnsanlara aradıkları cevabı hızlı bir şekilde ulaştırabilmeleri amacıyla, işletmelerin aldıkları en popüler sorularda yapay zekayı kullanmasının yollarını tanıtıyoruz. Instagram veya Facebook’ta yayınlanacak bir reklam oluşturmak ve işletmelerin kendilerinden haber almak isteyebilecek müşterilere dönüş yapmasına (ör. insanlara sepetlerinde bir ürün bıraktıklarını hatırlatmasına veya yapmayı bekledikleri bir alışveriş için indirim sunmasına) yardımcı olmak için de yapay zeka araçlarını entegre ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca Brezilya, Hindistan, Endonezya ve Kolombiya’da WhatsApp Business uygulamasında Meta Verified’ı kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bazı işletmelerde göreceğiniz Meta Verified rozeti, işletmenin bilgilerini Meta’ya kaydettirdiği ve kimlik taklidi korumasından yararlandığı anlamına gelir.

Meta Verified kullanan işletmeler ayrıca Meta’dan gelişmiş hesap desteği alır ve birden fazla çalışanıyla WhatsApp’ı birden fazla cihazda kullanabilir. Bu işletmelerin kendi Kanallarında ve sosyal medya ve internet üzerinden kolayca paylaşılabilen özel WhatsApp sayfalarında da aynı Meta Verified rozetini görebileceksiniz. Bu önemli hizmeti yakında daha fazla işletmeye ve ülkeye genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.

Biriyle canlı olarak konuşmanız gereken zamanlar için, WhatsApp’ta büyük işletmeleri tek dokunuşla arama olanağı sunuyoruz. Seyahatinizle ilgili karmaşık bir talebiniz olduğunda veya bankanızda yeni bir hesap açma konusunda görüşmek istediğinizde, yardım almanın en iyi yolu kısa bir telefon görüşmesi olabilir.

Bu özelliği kısa süre önce test etmeye başladık ve önümüzdeki aylarda daha fazla işletmeye genişleteceğiz. WhatsApp’ta işletmelerle sohbet etmenin bu yeni yollarından keyif alacağınızı umarız.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli