reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp paylaştı: “Yapay zekayı keşfedelim”

Meta dün geceki Connect konferansında yakında WhatsApp için kullanıma açılacak birkaç yapay zeka ürününü ve özelliğini duyurdu.

Bu konuda Meta’dan gelen resmi açıklama şöyle oldu: “Üretken yapay zekanın büyük imkanlar sunması ve insanların basit bir mesaj göndererek daha yaratıcı olmasına, üretken olmasına ve eğlenmesine yardımcı olabilmesi bize ilham veriyor. Bu kadar çok sohbetin gerçekleştiği WhatsApp’ta, dünyanın her yerinden insanların bu gelişmekte olan teknolojiye erişmesine yardımcı olmak istiyoruz. Başlangıç olarak, hepimiz için deneylerle dolu uzun bir yol olmasını beklediğimiz bu yolculuğun ilk adımlarını temsil eden, Meta destekli üç yeni yapay zeka hizmetini tanıtıyoruz. Bugünden itibaren, bazı kullanıcılar arkadaşlarıyla ve aileleriyle yaptıkları sohbetlerde şunları test etmeye başlayabilir:

  • -Yapay zeka çıkartmaları: Artık sohbetinize mükemmel uyum sağlayacak bir düşünceyi veya fikri temsil eden özel bir çıkartma oluşturabilirsiniz.
  • -Yapay zeka sohbetleri: Meta’nın yapay zekaları sayesinde istediğiniz konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da grup sohbetinizdeki bir tartışmaya son noktayı koymak için soru sorabilir ve hatta Meta’nın yarattığı onlarca karakterden ilginç yanıtlar alarak her birinin farklı bakış açılarını öğrenebilirsiniz.
  • -Fotogerçekçi Görüntü Üretimi: Yapay zekalar, /imagine istemini yazarak bir fikri, yeri veya kişiyi temsil eden görüntüler oluşturmanıza olanak tanır.

Üretken Yapay Zekanın ilk yeteneklerine henüz aşina olmayanlar için, bu sistemlerin gizliliğinizi korumak üzere nasıl çalıştığına dair bazı temel bilgileri bir araya getirdik. Bilinmesi gereken en önemli nokta, arkadaşlarınız ve ailenizle aranızdaki kişisel mesajların tamamen size özel olduğudur. Yapay zekalar kendilerine gönderilen mesajları okuyabilir ancak kişisel mesajlarınız uçtan uca şifrelenmiş kalır. Yani Meta dahil başka hiç kimse bu mesajları göremez. İşletmelerin, seçtikleri yapay zeka aracılığıyla insanlara sundukları hizmetlerin kalitesini ve hızını artırmalarına da yardımcı olmak istiyoruz. Şu anda birkaç ortağımızla perde arkasında çalışıyoruz ve önümüzdeki aylarda bu konuda daha detaylı açıklamalar yapacağız. Bu araçları daha fazla dilde daha fazla insanın kullanımına açtıkça herkesi uygulama aracılığıyla gelişmelerden haberdar edeceğiz. Geri bildirimlerinizi almayı ve oluşturduğunuz şeyleri görmeyi dört gözle bekliyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER