reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel hayranlarından Spider-Man’i kurtarma kampanyası

Marvel ve Sony stüdyoları arasında yaşanan Spider-Man anlaşmazlığının ortaya çıkmasıyla birlikte hayranlar süreci kurtarmak için bir kampanya başlattı.

Bilmeyenler için kısaca özet geçmek gerekirse normalde bir Marvel karakteri olan Örümcek Adam ve düşmanlarının sinema hakları uzun zaman önce Sony stüdyolarına satılmıştı. Bu sebeple şimdiye kadar MCU’dan bağımsız iki seri izledik. Ardından Captain America Civil War öncesinde Peter Parker’ın bu hikaye için önemli bir karakter olması sebebiyle iki stüdyo ortak paydada buluştu. Hem MCU‘ya bağlı hem de solo filmleri Sony’e ait yeni bir Örümcek Adam ile tanıştık. Serinin yeni yüzü Tom Holland oldu. Bu süreç 2019 senesine kadar sorunsuz şekilde geldi. Fakat işler Far From Home sonrasında değişti.

Marvel hayranlarından #SaveSpiderMan

Sony ve Marvel arasındaki anlaşmanın yenilenme zamanı geldiğinde, taraflar eski koşullar üzerinde ortak paydada buluşamadı. Sony önceki anlaşmayı devam ettirmek isterken, Marvel stüdyoları daha fazla pay talep ediyor. Bunun sebebi de seriyi başarılı yapan faktörlerin Marvel kaynaklı oluşu. Özetle anlaşmazlığın temelinde maddi sebepler yatıyor. Ancak durumdan olumsuz yönde etkilenen izleyiciler oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu durumun internete düşmesinin ardından hayranlar tarafından kampanya başlatıldı. #SaveSpiderMan yani Örümcek Adam’ı Kurtarın kampanyası Twitter Trendleri arasına girmeyi başardı. İzleyiciler iki tarafın orta yolu bulup bu anlaşmaya kaldığı yerden devam etmesini istiyor. Serinin devam etmesi, özellikle de Far From Home finalinde ortaya çıkan zorlu durumun nasıl çözüleceğini görmeyi talep ediyor. Bakalım bu talep karşılık bulacak mı?

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı