reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Marvel Studios

Spider-Man anlaşmazlığı! Marvel Studios ile Sony yolları ayırıyor

Marvel Sinematik Evreni hayranları şaşırtıcı bir haberle sarsılmış durumda. Spider-Man haklarında Sony ve Marvel Studios anlaşamıyor.

Spider-Man için el sıkışan Sony ve Marvel Studios’un dördüncü evre ve ilerisinde sinematik evreni temellerinden sarsacak anlaşmazlığı gündeme bomba gibi düştü. Deadline‘ın özel haberine göre Marvel Studios’un başındaki isim olan Kevin Feige artık Spider-Man’e yeni film çekemeyecek. Çünkü karakterin hakları konusunda Disney ve Sony bir türlü anlaşmaya varamıyor. Örümcek Adam için önümüzde iki film projesi daha bulunuyor. Jon Watts’ın yönetmesi beklenen filmlerde yine Tom Holland‘ın yer alması bekleniyor. Ancak şu anki hesapla bu iki film sinematik evrende yer alamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, Disney’in Spider-Man için yaptığı teklifi reddetti

Sıkıntı mali anlaşmazlığa bağlanıyor. Disney gelecek Spider-Man filmleri için 50/50 olacak şekilde bir finansal anlaşma imzalamak istediğinde Sony’nin doğrudan bu teklifi reddettiği kaydediliyor. Far From Home’un elde ettiği gişe başarısının ardından Sony’nin elindeki en büyük serilerden birini öylece vermek istememesi şaşırtıcı değil elbette. Sony tarafının ise anlaşmayı mevcut koşullarda tutmak istediği ancak Disney’in reddettiği belirtiliyor.

Kulislerde Sony’nin Feige’siz şekilde filmleri yapabileceğine inandığı konuşuluyor. Filmler için taslakların çoktan hazırlandığı ve sorunsuz bir şekilde beyaz perdeye aktarılabileceği belirtiliyor. Sony tarafında sıkıntı olmasa da bu Marvel tarafına doğrudan etki ediyor. Far From Home ile Iron Man boşluğunu adeta Spider-Man’le doldurmaya niyetlendiğini belli eden Marvel’ın Spider-Man’in sinematik haklarını kaybetmesi izleyiciler için de can sıkıcı detayların başında geliyor. Bu anlaşmazlık Venom ve Spider-Man filmlerinin önünü açarken, mahallenin dost canlısı örümceğini sinematik evrenden tamamen koparıyor. Şimdilik taraflardan resmi bir açıklama gelmediğini de belirtelim.

İlgili video

Son filmin fragmanı