reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home kapağında Avengers Endgame göndermesi

Marvel ve Sony anlaşmazlığı devam ederken Spider-Man Far From Home  filmi raflardaki yerini aldı. Filmin kapağındaki Avengers Endgame göndermesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Spider-Man: Far From Home’in Blu-ray versiyonu geçtiğimiz günlerde raflara çıktı. Bu blu-ray versiyon için de özel bir kapak çalışması hazırlandı. Spider-Man bu görselde aynı anda iki kostümle birden görülüyor. İlki kendisi için tasarladığı kırmızı siyah kostüm, diğeri ise kamuflaj kostümü. Fakat bundan çok daha dikkat çekici bir detay söz konusu. Kapağın altında Rolling Stone dergisinden Peter Travers’ın tek cümlelik film yorumu yer alıyor. Bu yorum da “Spider-Man için son görünmüyor, başarısı katlanmaya devam ediyor” şeklinde çevrilebilir. Burada son yerine Endgame kelimesi kullanılmış çünkü film Avengers Endgame’in hemen arkasından vizyona girmişti. Fakat enteresan olan bu yorum değil, Sony stüdyolarının Marvel ile yaşanan anlaşmazlığın ardından içinde Endgame geçen bir yorumu kapağa koymayı tercih etmiş olması.

Spider-Man Far From Home detayı

Bildiğiniz gibi Sony ve Marvel, Örümcek Adam’ı ortak kullanmak için anlaşmaya varmıştı. Fakat bu anlaşmanın süresinin dolduğunu ve tarafların orta yolda buluşamaması yüzünden yeniden anlaşma sağlanamadığını biliyoruz. Sony stüdyoları yaşanan tüm anlaşmazlıklara rağmen kapakta Avengers Endgame göndermesi yaparak bu dünyada kalmaya devam etmek istediklerini belli ediyor. Fakat anlaşma sağlanamazsa da bunu pek umursamayacaklar gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı