reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Avengers Endgame

Avengers Endgame sonrası Marvel’ın “sinema molası”

Marvel 2019 içinde üç büyük filmini vizyona sokmaya hazırlanıyor. Captain Marvel’ın ardında Avengers Endgame ve Spider-Man Far From Home sonrası ise bizi büyük bir boşluk bekliyor gibi görünyor.

8 Mart’ta Captain Marvel’ın vizyon tarihi yaklaşırken, 2019’da Avengers Endgame ve Spider-Man Far From Home olmak üzere sinematik evren için iki Marvel filmi daha yayına hazırlanıyor. 26 Nisan‘da vizyona girecek olan Avengers Endgame sinematik evren için 3. evreyi kapatırken, 5 Temmuz tarihli Spider-Man Far From Home filminin ise yeni evrenin kapılarını açacağından bahsediliyor. Ancak Spider-Man teknik olarak sinematik evrene ait olsa da hala bir Sony filmi olduğunu hatırlatalım. Peki ya sonra? Marvel Studios, potansiyel spoilerları engellemek adına halihazırda herhangi bir çekim gerçekleştirmiyor. Deadpool yaratıcılarından Robert Liefeld önemli bir noktaya parmak basıyor. Firmanın önümüzdeki filmi için bir yıl bekleyeceğimizi not düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 yıllık ara

Sony’nin Spider-Man’ini bir kenara itersek Marvel Studios çatısı altında vizyona girecek bir sonraki filmin tarihi 1 Mayıs 2020 olarak görünüyor. ‏2020 içinde stüdyonun bir sonraki filmi ise 6 Kasım 2020‘de yayınlanacak. Bildiğiniz gibi Marvel’ın yıllık film yayın planları 2 filmden oluşuyor. Sinematik evrene dahil edilen Spider-Man, Sony çatısı altında olduğu için 2019’da üç film sığdırıldı. Bu yapımların ismi şimdilik açıklanmıyor. Halihazırda çekimi gerçekleştirilen herhangi bir film de bulunmuyor. 2020’de yayınlanması beklenen filmlerden biri ise Black Widow filmi. Filmin resmi konusu bilinmese de “geçmişe odaklanabileceği” konuşuluyor. Hatta Winter Soldier’ın da filmde yer alacağı dedikodular arasında. Bu durumda dördüncü evreye geçişte Marvel’ın nasıl bir strateji izleyeceği de merak konusu.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı