reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli araç
2020_jaguar_xe

Gücün ve güzelliğin yeni tanımı: 2020 Jaguar XE

Çoğu otomobil üreticisi Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde yeni otomobillerini tanıtmaya başladı. Bundan yaklaşık beş yıl önce piyasaya sürülen Jaguar XE’nin makyajlanmış 2020 modeli görücüye çıktı.

2020 Jaguar XE sedan, yeniden tasarlanan arka tamponla birlikte daha ince olan ön ve arkadaki LED ışıkları bünyesinde barındırıyor. Yenilenen tasarımıyla dikkat çeken 2020 Jaguar XE sedanın benzinli motor seçenekleri 247 ve 296 beygir güç üretiyor. 2 litre hacimli bu motor haricinde 180 beygir güç sunan bir dizel seçeceğinin de yer aldığını söyleyelim. Bu arada altını çizmekte yarar var. Jaguar’ın belirttiğine göre yeni motor bir önceki motordan yüzde 25 daha düşük yakıt tüketimine sahip. Yeni modelde 18 inç çapında jantlar, LED farlar ve stoplar standart sunuluyor. Tüm XE modellerinde standart olarak ön arka park sensörü ve geri görüş kamera da yer alıyor. 2020 model Jaguar XE, standart donanım haricinde R-Dynamic paketle de satın alınabiliyor. Bu paketi satın alan kullanıcıların daha sportif Jaguar XE’e sahip olacağını söyleyelim. İç mekan donanım seçenekleri ise üçe ayrılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Jaguar XE’nin satış fiyatı ne kadar?

Jaguar XE’nin yurt dışındaki başlangıç fiyatı ise yaklaşık 38 bin dolar. Otomobilin Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir

I-Pace çarpışma testi