reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar’ın yeni oyuncusu 335 beygir güç üreten XE S

Jaguar, Londra’da düzenlediği tanıtım etkinliğinde yeni XE modelini görücüye çıkardı. Verimli bir motora ve hafif bir kaportaya sahip olan spor sedanın premium compact sınıfındaki büyük oyunculara rakip olması bekleniyor.

jaguar-xe
Jaguar’ın Euro 6 standardına uyumlu yeni Ingenium benzin ve dizel motorundan güç alan XE’nin, dört silindirli 2,0 litrelik dizel motoru 161 beygir güç ve 380 Nm tork üretirken sadece 99 g/km karbondioksit emisyonuna yol açıyor. 2,0 litrelik dizel motorun daha güçlü versiyonları ise 2-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı‘nda açıklanacak. Benzinli seçenekte ise turbo şarj 2,0 litrelik bir motor sunuluyor. Tüm motorlarda 8 ileri ZF şanzıman bulunuyor.

jaguar-xe
Daha güçlü bir aracın peşinde olanlar için sunulan XE S modeli ise 335 beygir güç, 450 Nm tork üreten 3,0 litrelik süper şarj V6 motorla geliyor. 4,9 saniyede 100 km hıza çıkan bu modelin maksimum hız limiti ise saatte 250 km. XE’de ayrıca aktif güvenlik özellikleri yer alıyor. Otomobil şehir içinde otomatik frenleme, şerit değiştirme uyarısı ve tabela tanıma işlemleri için stereo kamera sistemi kullanıyor. Adaptif hız kontrolü ve kör nokta izleme sistemleri de isteğe bağlı olarak sunuluyor. Aracın içinde ise 8 inçlik InControl bilgi ve eğlence sistemi ilk çıkışını gerçekleştiriyor.

2015 başında satışa çıkacak olan otomobiller önümüzdeki ay Paris Otomobil Fuarı’nda ayrıntılı olarak tanıtılacak.

YORUMLAR